Serena v velikem slogu utišala Rimljane in osvojila 60. lovoriko v karieri!

18.05.2014
RIM, ITALIJA - Američanka Serena Williams je v finalu močnega WTA turnirja v Rimu zlahka premagala Saro Errani in osvojila 60. naslov v karieri.

1. igralka sveta Serena Williams je po pričakovanju dobila finale WTA Premier turnirja v italijanski prestolnici. V boju za 60.jubilejni naslov ji ni bila kos domačinka Sara Errani. Slednja je že s finalom pripravila fantastičen teden za gledalce in organizatorje, saj je bila prva domačinka v finalu Rima po 29-letih.

Serena prihaja na Roland Garros kot največja favoritinja. Prejšnji teden je morala v Madridu zaradi poškodbe stegenske mišice predati četrtfinale, tokrat je bila zdrava, nasprotnice pa so padale ena za drugo. Le v polfinalu ji je Ana Ivanovič vzela niz, a od presenečnja je bila svetlobno leto.

Čeprav je bilo v tem tednu nekaj malih senzacij in zanimivih izidov, Ivanovičevi je uspelo prekiniti sedem zaporednih porazov proti Šarapovi, Erranijevi pa šest proti Lijevi, Italijanka le ni imela nobenih možnosti, da bi v finalu prekinila niz vseh šestih neuspehov s Sereno

V uvodnem nizu je mala Italijanka še pokazala nekaj upornosti, prišla je celo do ribrejka potem, ko je Američanka naredila nekaj nevsiljenih napak, za kaj več pa njena obrambna igra ni sposobna. Serena je predobra tenisačica, ena največjih v zgodovini, da bi izpustila zmago v finalu tako pomembnega turnirja kot je na Foru Italicu. V 2. nizu je bila na terenu samo ona, nekaj pa je pripomogla tudi Erranijeva zaradi manjše poškodbe. Serena je zaključila z 31 vinerjem, pravo bombo z bekendom ob črti.

Serena Williams ima ogromno prednost na WTA lestvici ter je razred boljša od ostalih

53-2 je razmerje zmag in porazov Williamsove od leta 2012 na pesku, premagali sta jo le, senzacionalno, Virginie Razzano v 1. krogu Roland Garrosa 2012 (to je tudi edini poraz Serene v uvodnih krogih Grand Slamov) in letos v Charlestonu Jana Čepelova.

Ja zelo, zelo blizu je Serena Williams rojakinji Billie Jean Kingovi, ki ima na računu 67 WTA lovorik in je na 6. mestu večne lestvice. Prvih pet si sledi po vrsti - Martina Navratilova (167 WTA lovorik), Chris Evert (154), Steffi Graf (107), Margaret Court (92) in Evonne Goolagong Cawley (68).