Še en šok za Sereno. V 3. krogu Wimbledona ji je mero vzela Cornetova!

28.06.2014
LONDON, V.B. - Američanka Serena Williams letos ne bo videla drugega tedna tekmovanja v All England Clubu. 1. teniška igralka sveta je pavzirala od poraza na Roland Garrosu, očitno je bil ta predolg.

Francozinja Alize Cornet je bila v uvodnem nizu povsem nebogljena, dobila je le 1 igro, nato pa šokirala vodilno tenisačico sveta Sereno Williams z rezultatom 1-6, 6-3, 6-4.

Cornetova, ki je le enkrat v karieri prišla čez prvi teden turnirjev za Grand Slam, na teh pa nima omembe vrednih rezultatov, je bila seveda pred dvobojem takorekoč odpisana pri skoraj vseh poznavalcih, čeprav je Sereno letos enkrat že premagala v Dubaju. Neverjetno kako se je pobrala po 29 minut dolgem uvodnem nizu, v katerem je bila brez moči. Ugasnila je nepotrebne napake, zaigrala bolj agresivno, vse to pa ji je prineslo fantastično zmago. V drugem nizun je vodila že 5-0, v tretjem pa ni zapravila vodstva s 5-2. 17-kratna zmagtovalka Grand Slamov je bila na tleh.

Serena Williams ne more biti zadovoljna z letošnjo sezono. Porazi se kar vrstijo in vrstijo, danes jo je na Wimbledonu šokirala Alize Cornet. Francozinja jo je v tej sezoni premagala že dvakrat.

Finalistki Roland Garrosa Marija Šarapova in Simona Halep sta zlahka opravili svojima nasprotnicama, prav tako je gladko slavila Eugenie Bouchard. Kanadčanka je izločila Andreo Petkovic medtem, ko je 9. nosilka Angelique Kerber po treh nizih premagala Kirsten Flipkens. Prvič je v osmini finala turnirjev velike četverice Katahstanka Zarina Dijas. Uspelo ji je dobiti obračun z Rusinjo Vero Zvonarjovo.