Serena Williams po drami v finale zaključnega turnirja v Singapurju

25.10.2014
SINGAPUR - Prva finalistka letošnjega zaključnega turnirja sezone za dekleta je dvakratna zaporedna branilka naslova Serena Williams. Američanka je po trilerju ugnala Caroline Wozniacki.

1. igralka sveta Serena Williams (prva bo tudi po koncu sezone) je uprizorila veliki 'come back' in po dramatičnem polfinalu s Caroline Wozniacki izšla kot zmagovalka.

Na finalnem turnirju sezone BNP Paribas WTA Finals Singapore presented by SC Global je Serena v 3. nizu zaostajala 4-5, potem pa v zadnjem trenutku odvzela servis Danki, malo kasneje pa dobila še tesen tajbrejk ter slavila s 2-6, 6-3, 7-6(6).

Ena najboljših tenisačic v zgodovini še čaka na nasprotnico v finalu. ''Pred 10. igro v 3. nizu sem pomislila, če izgubim grem domov, če zmagam imam še eno priložnost igrati pred tako izjemnimi gledalci'', je povedala Serena. ''Po izgubljenem uvodnem nizu je bilo na moji strani tako veliko gledalcev, to je bila zame res neverjetna inspiracija. Caroline je igrala fantastično in za mano je težek dvoboj. Res je neverjetna in prijazna, tudi ona bi si zaslužila zmago na tem turnirju. Lahko ji le čestitam in se ji zahvalim za izjemen dvoboj''.

Wozniackijeva, ki se ja na zaključni turnir v Singapur uvrstila kot zadnja, je bila v tem tednu najbolj vroča. Edina je prišla iz skupine s 100% izkupičkom, tudi danes pa je začela silovito. Uvodni niz je dobila po 26 minutah, nato pa se je ameriška teniška zvezdnica sestavila, dobila drugi del, tretjega pa po dramatičnih 76 minutah.

Caroline Wozniacki je v skupini dobila vse tri obračune, v polfinalu pa naletela na 1. igralko sveta in morala položiti orožje po dramatičnem boju in tajbrejku 3. niza

Williamsova se je uvstila v sedmi finale zaključnih turnierjev osmerice, kjer bo lovila peti naslov. Zmagala je leta 2001, 2009, 2012 in 2013, kot finalistka pa končala v sezoni 2001 in 2004.