Serena Williams ponovno dvignila zmagovalni pokal v Stanfordu!

04.08.2014
Američanka Serena Williams je že takoj po vrnitvi na WTA turnejo, prišla do naslova!

STANFORD, ZDA - 32-letna Serena Williams je ponovno pokazala zakaj je št. 1 ženskega tenisa. Na WTA Premier turnirju v Stanfordu, kjer se počuti kot doma, je v finalu premagala Nemko Angelique Kerber s 7:6(1), 6:3 v nizih.

A vse skupaj ni bilo tako lahko kot je videti po rezultatu. Nemka je evforično začela 1. niz in povedla s 5-1. Serena se ni predala in ni le ujela nasprotnice, ampak je v podaljšani igri dobila niz. Nasprotnici je tam prepustila le točko. V 2. nizu je Serena nadaljevala s prevlado, si hitro priigrala prednost in jo obdržala do konca. Naredila je 5 nevsiljenih napak več od Kerberjeve, a dosegla 19 zmagovitih udarcev več od nasprotnice. Dvoboj je trajal uro in 19 minut.

Za Sereno je bila to že tretja lovorika v Stanfordu (2011-12) in četrta letos, največ med vsemi. Z zmago je prišla že do 61. naslova na turnirjih serije WTA.

"Ni bilo lahko. Kot bi trenil z očesom sem se znašla v zaostanku z 1-5. Angelique je igrala odlično," je med drugim dejala Serena takoj po dvoboju.

"Danes si pokazala, da si resnično najboljša na svetu," je rekla Nemka, ki je izgubila še četrti letošnji finale in ostala pri 3 osvojenih WTA naslovih!