Presenetljiv izpad Angelique Kerber! Domača ljubljenka v naslednji krog

29.06.2013
Zaradi dežja v Londonu je bilo danes odigranih le osem dvobojev v ženski konkurenci. Presenečenje je predvsem poraz sedme nosilke Nemke Angelique Kerber. Domača adutinja Laura Robson nadaljuje z dobrimi predstavami.

Nemka, ki je lani v Wimbledonu igrala celo v polfinalu turnirja, je letos presenetljivo izpadla že v drugem krogu. Tokrat je morala premoč priznati Estonki Kaji Kanepi, ki je bila boljša z 3-6 7-6(6) in 6-3. Kerberjeva je svojo priložnost zapravila predvsem v drugem nizu, ko je v podaljšani igri povedla z 5-1, nato pa padla v koncentraciji in izgubila drugi niz. Estonka je v najpomembnejših trenutkih odigrala bolj zbrano od nasprotnice in se po hitrem »brejku« v zadnjem nizu veselila zmage. V naslednjem krogu se bo Kanepijeva pomerila z Američanko Alison Riske, ki je danes premagala Urszulo Radwansko.
»Imela sem svoje priložnosti, ki pa jih nisem izkoristila. V drugem nizu bi lahko odigrala bolj agresivno, ampak Kaja je bila zares odlična. V tretjem nizu je odigrala tako dobro, da preprosto nisem imela odgovora na njeno igro«, je po porazu dejala razočarana Nemka.

Kerberjeva je tokrat presenetljivo hitro izpadla

Britanci še naprej upajo, saj je njihova edina predstavnica v kategoriji ženskih posameznic Laura Robson ponovno zmagala. Tokrat je bila Britanka prepričljivo z 6-4 in 6-1 boljša od kolumbijske predstavnice Mariane Duque-Mariño. V naslednjem krogu se bo ljubljenka domačih gledalcev pomerila z novozelandsko predstavnico Marino Erakovic.

Robsonova sicer s svojo igro v Wimbledonu še ni najbolj zadovoljna: »Mislim da danes nisem igrala svojega najboljšega tenisa. Vseeno sem zelo vesela, da sem zmagala, zame je to velik  uspeh. Izjemen občutek je igrati na centralnem igrišču pri zaprti strehi, saj je tako atmosfera na igrišču še veliko boljša.«