Simona Halep presrečna ob tako željeni zmagi v Rimu

22.09.2020
RIM, ITALIJA - Zmagovalka turnirja serije WTA premier v Rimu je Simona Halep. V finalu ji je zaradi poškdbe pri rezultatu 6-0, 2-1 v korist Romunke predala branilka naslova Karolina Pliškova.

Teniški turnir Internazionali BNL d'Italia je končno v rokah tudi Simone Halep

''Končno sem zmagala'', je po finalu povedala Halepova. ''Obožujem ta turnir in skoraj vsako leto sem tu igrala dobro - z izjemo lanskega leta. Sanjala sem o tej zmagi in danes sem res presrečna''.

Nekdanja 1. igralka sveta je po dveh porazih v finalu le dobila dogodek v večnem mestu. Zaradi poškodbe leve stegenske mišice Čehinje Karoline Pliškove ji je v finalu letos uspelo predčasno, a to ne zmanjšuje njenega uspeha.

2017 in 2018 je bila v finalu, a ji ni uspelo dvigniti pokala, tokrat ni bilo dvoma o zmagovalki. Romunka je ekspresno dobila uvodni niz, tekmica pa ji je zaradi poškodbe morala predčasno stisniti roko. To je bil njun 12. medsebojni dvoboj, zadnje tri od štirih pa je dobila Pliškova, tudi peščenega leta 2018 v Madridu, kjer je Halepova branila dvakratni zaporedni naslov. V Rimu sta bili letos prvi nosilki in upravičili status, samo finale ni bil tak zaradi okoliščin poškodbe drugopostavljene Čehinje. Vrstnici sta se na terenu zadržali pičlih 32 minut.

Internazionali BNL d'Italia
Kraj: Rim (ITA)
Kategorija: ATP World Tour Masters 1000 / WTA Premier
Datum: 14.09.2020 - 21.09.2020
Žreb: S-56 D-24
Nagradni sklad: €6,168,080 / $ 2,098,290

1-Simona Halep (Romania) beat 2-Karolina Pliskova (Czech Republic) 6-0 2-1 Retired