Siniakova v Portorožu nasledila Paolinijevo

19.09.2022
PORTOROŽ - Katerina Sinaikova je zmagovalka turnirja Zavarovalnica Sava v Portorožu.

Katerina Siniakova je dobila WTA 250 turnir v Portorožu, največji teniški dogodek na slovenskih tleh. To je za njo tretja lovorika v karieri, prva po letu 2017.

V triurnem maratonu je Siniakova v finalu s 6-7(4), 7-6(5), 6-4 presenetila 3. nosilko in aktualno wimbledonsko zmagovalko Jeleno Ribakino.

To je bil eden najdaljših finalov v letošnji sezoni, trajal je kar 3 ure in 6 minut, Čehinja pa je preobrnila potek tekme, saj je zaostajala za niz in brejk. Ja, to je prvi naslov za Siniakovo po petih letih, leta 2017 je bila najboljša v Šenzenu in Bastadu

Priča smo bili drugemu najdaljšemu finalu letošnje sezone, daljši je bil le v Strasbourgu, v katerem je igrala Kaja Juvan in takrat izgubila z Angelique Kerber, finale je bil daljši od portoroškega za 10 minut.  Ni kaj, Siniakova je letos prišla do izjemnega rezultata - morda ne veste, a skupaj s Krejčikovo sta osvojili letos ri grand slame in imata razmerje 18-0. Sedaj je v Portorožu potrdila vrhunsko formo tudi v posamični konkurenci, v soboto pa je dobila tako četrtfinale kot polfinale.

V dvojicah sta slavili tereza Martincova in Marta Kostjuk.

Zavarovalnica Sava Portorož
Kraj: Portorož (SLO)
Datum: 12.09.2022 - 18.09.2022
Kategorija: WTA 250
Nagradni sklad: 251,750 USD

Katerina Siniakova (Czech Republic) beat 3-Elena Rybakina (Kazakhstan) 6-7(4) 7-6(5) 6-4