Sinnerju prva lovorika na turnirjih ATP 500

09.08.2021
WASHINGTON, ZDA - 19-letni Italijan Jannik Sinner je osvojil drugi naslov v letošnji sezoni.

Jannik Sinner ima komaj 19 let, a igra kot bi bil na turneji že desetletje.

Italijan Jannik Sinner je imel v finalu ATP 500 turnirja v Washingtonu boljše živce in je s 7-5, 4-6, 7-5 premagal domačina Mackenzia McDonalda. Postal je najmlajši, ki je dobil turnir serije 500, ki so ga uvedli na turneji leta 2009. Je prvi najstnik z zmago na turnirju ATP 500.

McDonald je v finalu ubranil 10 žogic za niz v prvem delu ter 16 brejk žogic na srečanju. Sinner je imel številne priložnosti in marsikdo drug iz njegove generacije bi podlegel pritisku Američana, a Italijan je zdržal, ohranil mirno kri ter postal tretji najmlajši zmagovalec Washingtona po Roddicku 2001 in Del Potru 2008.

Sinner je seveda ujel največjo lovoriko v karieri, na poti do naslova pa oddal en sam niz. Na drugi strani je McDonald poskušal priti do lovorike kot prvi domačin po Andyju Roddicku in letu 2007 in kot tretji z najnižjim rankingom.

Turnir v Washingtonu je bil 146 po vrsti od kar so uvedli serijo 500. Pred Sinnerjem je bil najmlajši zmagovalec Saša Zverev, ki je slavil kot dvajsetletnik leta 2017 prav na turnirju Citi Open v Washingtonu.