Srečni poraženec Leonardo Mayer premagal Floriana Mayerja in osvojil Hamburg!

30.07.2017
Že drugič v mesecu juliju se je zgodilo, da je zmagovalec ATP turnirja srečni poraženec kvalifikacij! Rusu Andreju Rublevu je to uspelo v Umagu prejšnji teden!

HAMBURG, NEMČIJA- 30-letni argentinski tenisač Leonardo Mayer (138. na ATP) je v finalu ATP500 turnirja v Hamburgu premagal 3 leta starejšega Floriana Mayerja (101. na ATP) iz Nemčije s 6-4, 4-6, 6-3 v nizih!

Po izmenjavi brejkov v 1. nizu je do odločilne prednosti prišel Argentinec in povedel v nizih. Starejši Mayer je prišel do brejka v 9. igri 2. niza in malo kasneje poravnal v nizih. Na začetku 3. niza je Leonardo 2 x reševal svoj servis in ga tudi rešil ter nato sam izkoristil priložnost za brejk v 8. igri ter se veselil nenadejane zmage na turnirju. Vse skupaj je trajalo 3 minute manj kot 2 uri. Argentinec je dominiral predvsem s svojimi "forehand" udarci!

Florianu Mayerju ni uspelo pred domačimi navijači... .

Lenardo Mayer je tako prišel do druge trofeje na ATP turneji, prvič je slavil leta 2014 tudi v Hamburgu. Zanimivo je, da je v zadnjem krogu kvalifikacij izgubil s komaj 16-letnim domačim povabljencem Rudolfom Mollekerjem in nato kot srečni poraženec "visel" še v 1. krogu glavnega dela proti Špancu Albertu Ramosu Vinolasu. Kot 138. na ATP lestvici je najnižje uvrščen igralec, ki mu je uspelo osvojiti ATP turnir po Florianu Mayerju, ki mu je to uspelo lani v Halleju s 192. pozicije!

Zmaga mu je prinesla 500 ATP točk in 323.145€ denarne nagrade s čimer si je pokril točkovno in denarno slab dosedanji del sezone! Jutri bo na ATP lestvici pridobil ogromno mest in bo znova član top 50, najvišje je bil 21., leta 2015!

Leonardo: "Čudovito je znova slaviti tu. Počutim se kot doma, zelo lagodno. To je nekaj posebnega v našem športu. Izgubil sem v kvalifikacijah in nato izločil 1. nosilca v 1. krogu, res neverjetno"!

Nadaljuje se dominacija igralcev starih 30+ na ATP turneji... .