Del Potro dobro začel v Rotterdamu; Verdasco daleč od forme

13.02.2013
Rotterdam, San Jose in Sao Paulo, to so tri destinacije, kjer se je ta teden ustavila teniška karavana. najbolj bogat dogodek se igra na Nizozenskem, kjer bo danes v 1. krogu nastopil tudi najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja. Ne pred 19.30 se bo meril z najboljšim v zgodovini, Rogerjem Federerjem.

ROTTERDAM, NIZOZEMSKA - V Rotterdamu se tenisači merijo za denarno pogačo v višini skoraj 1,3 milijona USD.

2. nosilec Juan Martin del Potro je prešel neugoden 1. krog. Premagal je Francoza Gaela Monfilsa s 6-3, 6-4. Del Potro je lani rotterdamski turnir končal kot finalist (izgubil s Federerjem), v torek pa je v vsakem nizu po enkrat strl servisno igro Francoza ter končal tekmo po 71 minutah. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj.

Argentinec igra šele drugi turnir v letošnjem letu. Sezono je otvoril na OP Avstralije, kjer ga je v 3. krogu presenetil Jeremy Chardy, na Nizozemskem pa lovi 14. turnrski naslov. Lani je zmagal na štirih turnirjih, kar trikrat v dvorani, v 2. krogu pa bo tokrat njegov tekmec Ernests Gulbis. Latvijec je v uvodnem krogu deklasiral domačina Robina Haaseja.

200. zmago na ATP turneji je dosegel Julien Benneteau. Francoz je v 1. krogu izločil Tobiasa Kamkeja s 6-3, 6-2, ki je v žrebu zamenjal bolnega Michaela Llodraja. Finec Jarkko Nieminen je osmešil Davida Goffina. Zavezal mu je dve 'kravati'. Servis mu je odvzel šestkrat iz dvanajst priložnosti. Za 31-letnega Skandinavca je to druga zmaga v karieri brez izgubljene igre. Tudi na turnirju v Rotterdamu, ki letos praznuje 40 let, je to drugi takšen rezultat. Leta 1987 je Stefan Edberg s 6-0, 6-0 dobil dvoboj z Maurerjem, kasneje pa tudi osvojil naslov.

Rus Mihail Južni, ki je prejšnji teden v Domu Sportova v Zagrebu končal kot polfinalist, je v 3. nizu predal dvoboj domačinu De Bakkerju.

Julien Benneteau (France) beat Tobias Kamke (Germany) 6-3 6-2
Thiemo de Bakker (Netherlands) beat Mikhail Youzhny (Russia) 3-6 7-6(2) 4-1 (Youzhny retired)

Lleyton Hewitt se je izmazal v dvoboju z Blažem Kavčičem

SAN JOSE, ZDA - V Kaliforniji je v torek največ zanimanja za nas požel dvoboj Blaž Kavčič - Lleyton Hewitt. 25-letni Ljubljančan je dobil 1. niz in v drugem vodil z brejkom, vendar na koncu ni uspel iztistniti zmage. Avstralec je slavil s 3-6, 6-4 in 7-6 ter dobil prvi medsebojni dvoboj iz treh tekem.

''Zelo težek dvoboj. Skozi obračun sva imela vzpone in padce in vesel sem, da sem ozšel kot zmagovalec. Blaž je zelo težek nasprotnik, tudi letošnje leto pa je začel zelo dobro'', je povedal Hewitt po dvoboju, ki je eden od treh tenisačev v San Joseju, ki je na kalifornijskem dvoranskem turnirju že dvignil lovoriko.

V finalu San Joseja je že igral tudi Denis Istomin. Uzbekistanec je v 1. krogu ugnal Ryana Sweetinga s 6-3, 6-4 po 66 minutah igre. 7. nosilec Marinko Matoševic je bil boljši od Jacka Socka. Slednji je v 1. nizu pri 6-5 že serviral za 'set', a je Avstralec udaril nazaj z brejkom, kasneje dobil podaljšano gro in zlahka tudi 2. niz.

Nemec Benjamin Becker je preskočil Ryana Harrisona po treh nizih z rezultatom 6-7(3), 7-5, 6-3. Izkoristil je 4 brejk priložnosti od 10 in tako s turnirja spravil lanskoletnega polfinalista iz ZDA. Kanadčan Vasek Pospisil je izločil Jevgenija Donskoja, v zadnjem obračunu dneva pa je kvalifikant Tim Smyczek s 6-3, 6-3 presenetil Fernanda Verdasca. Američan, 105. igralec sveta, je za zmago potreboval pičlih 62 minut.

Benjamin Becker (Germany) beat Ryan Harrison (U.S.) 6-7(3) 7-5 6-3
Lleyton Hewitt (Australia) beat Blaz Kavcic (Slovenia) 3-6 6-4 7-6(4)
Vasek Pospisil (Canada) beat Evgeny Donskoy (Russia) 7-5 6-1

Rafa Nadal je v nedeljo izgubil finale v Vina del Maru. Mu bo v Brazliji uspelo priti do konca in naslova?

SAO PAULO, BRAZILIJA - Teniški ATP turnir v Sao Paulu je na sporedu drugo leto zapored. V to mesto so ga preselili po enajstih letih uspešno organiziranega dogodka v Costa De Sauipeju.

Turnir spada v južnoameriško peščeno turnejo 'Golden Swing', nagradni sklad pa znaša malo manj kot pol milijona USD.

Prvi ime Sao Paula je španski peščeni kralj Rafael Nadal, ki pa bo z nastopi začel danes. Do včeraj so organizatorji pod streho spravili dvoboje uvodnega kroga. Najbolj zanimiv 'meč' je bil včeraj med Filippom Volandrijem in Danielom Gimeno-Traverjem. Italijan je ubranil dve zaključni točki Špancu ter na koncu slavil po tajbrejku 3. niza, zelo podoben izhod pa je imel tudi obračun med Thomazem Belluccijem in njegovim rojakom Clezarjem. Prvi je zmagal po podaljšani igri 3. niza.