Super: Pia Čuk v Casablanci osvojila drugi karierni naslov

14.11.2015
CASABLANCA, MAROKO - Talentirana slovenska tenisačica Pia Čuk je v Casablanci dvignila pokal zmagovalke in osvojila drugi članski turnirski naslov v karieri.

19-letna Trboveljčanka Pia Čuk se veseli drugega članskega naslova na teniških turnirjih. Potem, ko je letos prišla do prvenca avgusta v Trbižu, je v zrak dvignila lovoriko tudi danes na 10,000 USD vrednem ITF turnirju v Maroku, ki se je igral na peščeni podlagi.

Čukova, ki je bila 6. nosilka, je v velikem finalu predčasno razorožila tudi 3. nosilko Stefanio Rubini, saj je slednja predala po izgubljenem uvodnem nizu. Po 51 minutah in rezultatu 6-4 je Pia vpisala drugi letošnji naslov, drugega v karieri. Čestitke Pia!

Slovenka, ki je na 579. mestu WTA lestvice ter trenira pod vodstvom Marjana Čuka in Zorana Krajnca, je 22-letno Italijanko letos enkrat že premagala, vajo pa je ponovila tudi v sobotnem finalu Casablance. Hitro je prevzela vajeti, z dvema brejkoma povedla 4-1, tekmica, ki je 531. igralka sveta, pa je uspela nekoliko omiliti rezultat le pri 5-2, ko je Čukova servirala za niz. Naslednje priložnosti naša tenisačica ni več izpustila, še pred začetkom 2. niza pa je nasprotnica predala.

Z novimi točkami bo Pia spet izboljšala uvrstitev na WTA lestvici.