Žemlja po maratonski borbi v 2. krog Casablance!

09.04.2013
CASABLANCA, MAROKO - Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja je imel v 1. krogu težko bitko za nadaljevanje turnirja serije ATP250 v Maroku.

Kar 2 uri in 42 minut se je potil 26-letni Grega Žemlja, da se je kot 8. nosilec prebil v 2. krog več kot 400,000 evrov vrednega ATP turnirja v Casablanci. Kranjčan je kot 55. igralec sveta s 6-7(3), 7-5 in 7-6(2) izločil Matthiasa Bachingerja.

Po Blažu Kavčiču se je med 16 na peščenem ATP turnirju prebil še Grega, Bedeneta pa obračun uvodnega kroga čaka prav sedaj.

Žemlja je ob koncu nekoliko boljšo statistiko vpisal na dobljenih točkah pri drugem servisu, a dvoboj je bil zahteven in seveda zelo naporen. 26-letni igralec iz Münchna je krepko namučil Gorenjca, 1. niz pa je dobil po bolje odigranem tajbrejku. Pred tem je imel Grega več od igre, kar potrjuje tudi osvojeno število točk, oba sta jih nabrala 39. V 11. igri je imel varovanec trenerja Janškovca dve žogici, da se izogne podaljšku, a mu ni uspelo. Napako je popravil v 2. nizu. Prvo je moral dvakrat izničiti brejk prednosti nasprotnika, kar mu je uspelo ekspresno, v 12. igri pa zabil dokončen udarec za 3. niz in obstanek v tekmi. Tudi v tem delu smo videli boj za vsako točko. Nemec je povedel z odvzemom servisa na 3-1, Žemlja pa se je vrnil pri 4-4, nato pa v tajbrejku zaigral tako kot zna. Zlahka je pobegnil na 5-1 ter vpisal novih 20 točk na ATP lestvici, kjer je blizu TOP50.

Vsekakor si lahko prvi slovenski teniški igralec priigra četrtfinale, saj bo absolutni favorit v 2. krogu. Žreb mu je namenil zmagovalca dvoboja med kvalifikantom Henrijem Laaksonenom (ŠVI) in povabljencem Younesom Rachidijem (MAR). Po treh nizih je na koncu slavil Švicar.

Aljaz Bedene (Slovenia) beat Marc Gicquel (France) 6-1 6-4
8-Grega Zemlja (Slovenia) beat Matthias Bachinger (Germany) 6-7(3) 7-5 7-6(2)
Guillermo Garcia-Lopez (Spain) beat 6-Daniel Gimeno-Traver (Spain) 7-6(5) 3-6 6-3
Edouard Roger-Vasselin (France) beat Albert Montanes (Spain) 3-6 6-4 6-4