Tadeja Majerič izgubila prvi nastop v Melbournu po izenačenem boju!

14.01.2014
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Slovenska tenisačica Tadeja Majerič je prvič v karieri udeleženka glavnega dela turnirjev za veliki Slam. Štajerka pa se v Melbourne ni prišla samo sončit, v 1. krogu je nudila dostojen odpor favorizirani Ajli Tomljanovič.

Tadeja Majerič je izgubila prvi dvoboj kariere v glavnem delu turnirjev za veliki Slam. Potem, ko je lani padla na treh zaporednih nastopih v kvalifikacijah Grand Slamov, je v Melbourne prišla v glavni del skozi šivankino uho, začela odlično, dobila niz, za zmago pa je bila prekratka.

23-letna Mariborčanka je v 1. krogu OP Avstralije igrala s Hrvatico Ajlo Tomljanovič, katero je premagala lani, danes pa je bila na dobri poti, da se prebije v 2. krog. Dobila je 1. niz, nato pa po izenačenem boju klonila s 3-6, 7-6(1), 6-4.

Prvi nastop v deželi 'tam spodaj' Tadeja Majerič se ni ustrašila 'velike' tekme. Borila se je, iskala priložnosti, na koncu ubranila tudi dve zaključni točki 67. igralki sveta, za zmago pa se ni izšlo. Slovenci imamo v 2. krogu 2 predstavnika, saj sta nas zgodaj zjutraj razveselila oba Blaža, Rola in Kavčič. Že ponoči po našem času se iz Melbourna poslavljata Bedene in Hercogova.