Teliana Pereira sanjsko zaključila teden kariere v Bogoti!

19.04.2015
Po 27 letih "suše" je Teliana Pereira Braziliji ponovno priigrala zmagovalni pokal na WTA turneji!

BOGOTA, KOLUMBIJA - 26-letna Teliana Pereira (130. na WTA) je kot nepostavljena igralka na teniškem WTA turnirju v Kolumbiji ugnala vso konkurenco in prišla do prvega naslova v karieri. Na poti do slavja je premagala tudi 1. in 4. nosilko ter v finalu še 5. nosilko Jaroslavo Švedovo s 7-6(2), 6-1 v nizih!

Brazilka je v 1. nizu nadoknadila zaostanek z 2-4 in nato gladko dobila podaljšano igro. V 2. nizu je Teliana povedla s 5-0 in v 7. igri zaključila dvoboj!

V aprilu leta 1988 je na WTA turnirju v Barceloni zmagala Brazilka Neige Dias in od takrat do danes ni nobeni brazilski tenisačici uspelo slaviti na turnirjih serije WTA. Pereira se je rodila šele 20. julija leta 1988!

Teliana: "To je bil moj najboljši teden v življenju. Vsa leta sem na treningih sanjala, da bom nekoč osvojila WTA turnir in sedaj se je to zgodilo. Pomagalo mi je, ker sem prejšnji teden igrala na ITF turnirju v Medelinu, kjer so bili podobni pogoji za igro. Mislim, da sem ves teden igrala dobro. Lepo je, da sem prišla do prvenca tukaj"!