Tipsarević v Eastbournu zmerjal sodnike in na koncu zaradi poškodbe predal finale Andreasu Seppiju!

19.06.2011
EASTBOURNE, VB - Italijan Andreas Seppi je na ATP turnirju serije 250 v Eastbournu prišel do prvega naslova v svoji karieri.

''Jasno, to ja zame poseben trenutek, Nikoli si nisem misli, da bom prvo lovoriko osvojil na travnatem turnirju, toda resnično uživam igrati na tej podlagi'', so bile besede novopečenega zmagovalca moškega tenisa.

Za Seppija je bil to šele drugi teniški finale na ATP turneji, da pa je kot zmagovalec popolno presenečenje pove podatek, da ni dobil dva dvoboja zapored vse od lanskega oktobra in turnirja v Šanghaju, ko ga je v 3. krogu izločil Federer.

Andreas Seppi je v finalu Eastbourna premagal Janka Tipsarevića, ki je imel več dela z vsem skupaj, kot pa sam s sabo, na koncu pa se je še poškodoval in predal pri rezultatu 7-6, 3-6 in 5-3 za Seppija.

Za Srba je bil to 4. finale in četrti poraz. Včerajšnji se je zgodil po čudnem scenariju, lahko rečemo kar po 'Tipsarevićovo'. Prvo sta seveda oba igrala polfinala, ker je v petek dež dvoboje prestavil na soboto ter oba zmagala, samo finale par ur kasneje pa je trajalo 2 uri in 34 minut, od tega je bila zadnja ura bolj 'bizarna'. Italijan si bo finale verjetno zelo zapomnil ker je prvič zmagal, Janko pa tudi.

Jankove pritožbe so naletele na gluha ušesa

Prva dva niza sta bila povsem normalna. Prvega je zasluženo dobil Seppi po tajbrejku, drugi pa je s 6-3 pripadel Janku. No, tretji niz je bil res čuden. Tipsarević je že od vsega začetka zahteval, da se dvoboj prekine zaradi slabe vidljivosti v hladnem Eastbournu (maloštevilni gledalci so pri 10'C 'zmrzovali' in na sebe vlekli vse kar so imeli pri roki).

Sodnik in ostali zadolženi za izvedbo turnirja ga niso hoteli slišati. ''Zakaj pa ste potem moj dvoboj prvi dan prekinili pred 19.30 zvečer?'', je spraševal Tipsa in vedno naletel na gluha ušesa. Jasno, Srb je bil iznerviran in posledično je padel v igri. Hitro je zaostal 0-4, potem pa je začelo deževati. Glavni sodnik je prekinil dvoboj. Po 20-ih minutah sta ponovno prišla nazaj in organizatorji so za vsako ceno hoteli izpeljati finale do konca, da bi bila nedelja pred Wimbledonom prosti dan. "Je**m li vam mamu svima, da vam je*em!", se je slišalo iz ust Tipsarevića, ko je odhajal v slačilnico.

V Eastbournu je bilo včeraj mrzlo kot pozimi

V nadaljevanju je Beograjčan zaigral kot prerojen in že ujel nasprotnika. Serviral je za 4-4, nato pa je pri zdrsu zastokal in se prijel za prepono. Potrebna je bila medicinska pomoč, med to pa je sodniku stalno ponavljal, kaj se more še zgoditi, da se bo dvoboj prekinil. ''Vidljivost je slaba, teren je moker, ura je 20.25...?''

Tudi to mu ni pomagalo. Moral je stisniti zobe in odigrati naprej. Italijan je dobil naslednjo igro z brejkom ter povedel 5-3, ko pa se je pripravil za servis je Janko predal. Se bo Srb sestavil do Wimbledona?