Tokrat brez Slovenk v finalih ITF turnirjev!

30.06.2018
Slovenske tenisačice so se letos velikokrat uvrstile v finale turnirjev serije ITF, a ta teden so z nastopi končale že do polfinala!

BASTAD, ŠVEDSKA- Na 25.000$ vrednem ITF turnirju v Bastadu, ki se igra na peščeni podlagi, smo imeli 2 predstavnici. 17 letna Kaja Juvan (322. na WTA) je bila 4. nosilka, 23 letna Nastja Kolar (410. na WTA) pa 7. nosilka. Slednja je hitro izpadla že v 1. krogu proti 22 letni Francozinji Estelle Cascino (464. na WTA), ki do sedaj še ni zabeležila vidnejših uspehov. Najstnica Kaja je gladko dobila uvodna 2 kroga toda v četrtfinalu se ji je ustavilo proti 5. nosilki, 26 letni Bolgarki Isabelli Shinikovi (330. na WTA), ki se lahko pohvali že z 20 ITF lovorikami.Juvanova je tako prekinila niz 7 zaporednih zmag, prejšnji teden je osvojila Ystad!

Kaja JUVAN (SLO) [4] 6-2 6-3 Vivien JUHASZOVA (SVK)

Estelle CASCINO (FRA) 6-3 6-1 Nastja KOLAR (SLO) [7]

2. krog:

Kaja JUVAN (SLO) [4] 6-1 6-2 Lisa MATVIYENKO (GER)

Četrtfinale:

Isabella SHINIKOVA (BUL) [5] 6-1 3-6 6-3 Kaja JUVAN (SLO) [4]

TARVISIO, ITALIJA - V nam bližnjem Trbižu se na peščeni podlagi odvija 15.000$ vreden ITF turnir. V kvalifikacijah smo imeli kar nekaj Slovenk v glavni del so se prebile 3 od 4. Dovolj sta bili 2 zmagi in to je uspelo Anji Gal, Maji Makorič in Tini Cvetkovič. Anja Trbežnik je klonila v 1. krogu. V glavni del sta bili neposredno uvrščeni Nina Potočnik in Kristina Novak.

16 letna Maja Makorič, ki še ni uvrščena na WTA lestvico je dobila 1. krog in prišla do WTA točke. Leto starejši Tini Cvetkovič (brez uvrstitve na WTA) in 2 leti starejši Anji Gal (1.047. na WTA) ni uspelo. 21 letna Nina Potočnik (416. na WTA) je bila 2. nosilka, a je zaradi težav brez boja predala 2. krog proti 17 letni Kristini Novak (brez uvrstitve na WTA), ki je nato z uvrstitvijo v polfinale dosegla uspeh kariere (Čestitke!). Tam je bila boljša 4. nosilka, 19 letna Brazilka Thaisa Grana Pedretti (487. na WTA).

Maja MAKORIC (SLO) 6-2 6-2 Viktoria SUROVA (SVK)

Dalila SPITERI (ITA) [6] 6-1 6-4 Tina CVETKOVIC (SLO)

Kristina NOVAK (SLO) 6-4 6-3 Maria MASINI (ITA)

Nina POTOCNIK (SLO) [2] 6-1 6-0 Camilla ABBATE (ITA)