Tomljanovičeva izločila Zidanškovo v 3. krogu Indian Wellsa

12.10.2021
INDIAN WELLS, ZDA - Pot najboljše slovenske teniške igralke se je končala v 3. krogu.

23-letna Tamara Zidanšek je na letošnjem WTA 1000 turnirju v Indian Wellsu prišla do ene zmage in poraza. V 3. krogu je bila od nje boljša Avstralka Ajla Tomljanovič s 6-4, 6-3.

Zidanškova, 33. igralka sveta oin 26. nosilka turnirja v kalifornijski puščavi je nihala in med tekmo oddala kar devet zaporednih iger, kar ji je odneslo nadaljevanje tekmovanja. 28-letna Hrvatica, ki igra za Avstralijo, je bila z vrsto napakami hitro v ozadju, saj je Konjičanka povedla sanjskih 4-0, nato pa povsem popustila. Tomljanovičeva je dobila šest zaporednih iger, osvojila niz, nato pa takoj ušla v drugem delu na 3-0. Tamara je nato z mini serijo treh iger na spvjem računu uspela izenačiti, sledil je ponoven obrat in tri igre Avstralke za zmago po 1 uri in 36 minutah igre.

Tomljanovičeva, sicer 47. na WTA lestvici, je vpisala sedem brejkov, Zidanškova štiri, razmerje točk je bilo 68:57. Zagrebčanka je že v 2. krogu izločila 5. nosilko Garbine Muguruzo in je očitno v dobri formi v Indan Wellsu. Z Zidanškovo sta se pomerili sedmič, Ajla pa je povečala vodstvo na 5-2.