Tomljanovičeva zaustavila Tami v Charlestonu

03.04.2019
CHARLESTON, ZDA - Tamara Zidanšek je bila zaustavljena v 2. krogu WTA Premier turnirja v Charlestonu.

Hrvatica, ki igra pod avstralsko zastavo, Ajla Tomljanovič, je bila v 2. krogu WTA turnirja na zelenem pesku usodna za najboljšo Slovenko na lestvici Tamaro Zidanšek. Po 1 uri in 20 minutah je Ajla zmagala s 7-5, 6-2.

Drugič letos in tretjič skupaj, je Tomljanovičeva premagala Zidanškovo. Slovenka ostaja pri eni zmagi, ko je lani v finalu Bola (125k) zlahka slavila.

Letos sta se tekmici pomerili že v Hua Hinu, kjer je 25-letna Hrvatica prav tako dobila obračun po dveh nizih. Trenutno 39. igralka sveta je v 1. nizu prišla do odločilnega brejka ob koncu, videli pa smo jih kar devet. Odvzemi servisa so se vrstili po tekočem traku. Pravo nasprotje je bil 2. niz, v katerem je Ajla dvakrat odvzela začetni udarec, 21-letna Konjičanka pa je ostala brez brejk priložnosti.

Zidanškova je za nastop v 2. krogu dobila 5,050 USD in 30 točk.