Tudi Blaž Rola med osmerico na challengerju v Splitu

08.04.2021
SPLIT, HRVAŠKA - Blaž Rola je najmanj v četrtfinalu challengerja v Dalmaciji.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola se je pridružil rojaku in soimenjaku Blažu Kavčiču v četrtfinalu 44,820 evrov vrednega peščenega challengerja v Splitu.

Rola, 165. na ATP lestvici in 6. nosilec je dobro izkoristil žreb in v 2. krogu s 6-1, 7-5 nadigral povabljenega domačina Duja Ajdukoviča.

20-letni Hrvat, sicer 308. igralec sveta, je bil konkurenčen le v 2. nizu. Deset let starejši Rola je v 1. nizu oddal eno samo igro, na celem dvoboju pa enkrat oddal servisno igro. Sam je od devetih brejk žogic izkoristil štiri in v 1 uri in 52 minutah osvojil 80 točk, 16 več od nasprotnika. Med seboj sta se pomerila prvič.

Duje Ajdukovič ni bil kos Blažu Roli v 2. krogu Splita

V četrtfinalu bo Ptujčan igral s kvalifikantom, 29-letnim Bošnjakom Mirzo Bašičem (301. na ATP). To bo za Blaža lepa priložnost, da pride do prve zmage nad tekmecem iz BIH, s katerim je zapustil teren dvakrat poražen. Leta 2017 ga je Bašič ugnal v kvalifikacijah na pesku na Roland Garrosu, dve leti kasneje v četrtfinalu na trdi podlagi challengerja Puerta Vallarte.