Velika vrnitev Monfilsa. Francoz zmagovalec turnirja v Dohi.

07.01.2018
DOHA, KATAR - Francoski tenisač Gael Monfils je ujel sedmi turnirski naslov, najboljši je bil na ATP turnirju v Dohi.

Veliko težav je imel s poškodbami Gael Monfils v lanski sezoni, očitno se je že v prvem tednu letošnje znašel na zmagoviti poti.

S fantastično predstavo na servisu je Gael Monfils dobil finale turnirja Qatar ExxonMobil Open in s 6-2, 6-3 nadigral mladega Rusa Andreja Rubleva. Vsega skupaj je bilo konec po 61 minutah.

Monfils je bil v četrtem finalu Dohe, končno pa mu je uspelo prekiniti črn niz in slaviti v tem katarskem mestu. V letu 2006, 2012 in 2014 so ga premagali Federer, Tsonga in Nadal. Kakšen obliž na rane, ko je pred malo več kot letom dni zaigral na elitnem zaključnem turnirju osmerice, lani pa zdrsnil globoko po lestvici. Posebej zaradi poškodbe klolena, ki mu je vzela šest naslednjih turnirjev po OP ZDA.

V finalu je 31-letni Francoz, trenutno 46. igralec sveta, zadel 29 vinerjev, napravil le 10 napak. ''Sem presrečen. Rad imam ta turnir, vedno sem se vračal in končno mi ga je uspelo osvojiti. Sem vesel in ponosen'', je povedal simpatični Francoz, ki ga imajo gledalci radi tudi zaradi atraktivnih potez na tekmah.

Monfils je tretji Francoz v zadnjih sedmih letih, ki je dobil teniški turnir v Dohi, v ponedeljek pa se bo vrnil v TOP40. Na drugi strani je Rublev odgral prvi turnir potem, ko je končal kot finalist novoustanovljenega zaključnega turnirja za igralce do 21 let. Tudi zanj velja, da se bo dvignil po lestvici, jutri bo najvišje v karieri, na 32. mestu. Odigral je drugi finale na ATP turneji, lani je slavil v Umagu.

V Dohi je uspešno nastopal najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene. Prebil se je do 2. kroga, kjer ga je ustavil prvi favorit Dominic Thiem. Avstrijec je nato predal polfinale, prav proti današnjemu junaku Gaelu Monfilsu.