VIDEO! Neverjetne točke Rafaela Nadala in Novaka Djokoviča v njunih 12 finalnih obračunih!

22.04.2012
MONTE CARLO - Danes se bosta v finalu ATP 1000 turnirja v Monte Carlu, pomerila št. 1 in št. 2 svetovnega tenisa!

Edino kar je pred dvobojem gotovo je, da se bo danes prekinil en niz in nadaljeval drugi. Ali bo Novak Djokovič dosegel še 8 zaporedno zmago proti Rafaelu Nadalu, ali pa bo Španec prišel še do 8 zaporedne lovorike v Monte Carlu je težko napovedati.

Srb Novak Djokovič in Španec Rafael Nadal sta dosedaj odigrala 12 medsebojnih finalnih dvobojev na ATP turneji. Uspešnejši je Srb, ki je dobil 7 medsebojnih dvobojev, Španca pa še posebej skrbi, ker ni dobil nobenega medsebojnega finala že od leta 2010!

Prvič sta se pomerila na trdi podlagi v finalu Indian Wellsa leta 2007. Takrat je zmagal Rafael Nadal, ki je slavil s 6:2,7:5. Na naslednji medsebojni finale sta čakala 14 mesecev. V izenačenem dvoboju je v Queensu na travi zmagal Rafael Nadal s 7:6(5),7:5. Na rdeči peščeni podlagi sta se v finalu prvič pomerila v Monte Carlu leta 2009, zmagal je Španec s 6:3,2:6,6:1. Že čez 14 dni sta se ponovno pomerila na peščeni podlagi in nova zmaga Rafaela Nadala s 7:6(2),6:2. Zadnja in že 5 zaporedna zmaga Španca se je zgodila v finalu OP ZDA leta 2010. Bilo je 6:4,5:7,6:4,6:2!

Nato je sledila serija zmag Novaka Djokoviča, ki se je revanširal Nadalu za prejšnje poraze in ga premagoval na vseh podlagah. Začelo se je v Indian Wellsu leta 2011, kjer je proti njemu prvič slavil Španec(2007). Novak je zmagal s 4:6,6:3,6:2. Že na naslednjem turnirju v Miamiju je bila slika podobna. Nadal je dobil 1. niz s 6:4 in klonil v naslednjih dveh s 3:6,6:7(4). Čeprav je večina pričakovala, da bo Nadal dominiral na pesku, se to ni zgodilo. Novak je na ozemlju Rafaela Nadala zmagal lažje kot v ZDA. V Madridu je bilo 7:5,6:4 v Rimu pa 6:4,6:4!

Potem ko je preko Nadala osvojil 4 masters turnirje, je Srb dokazal, da je to sposoben narediti tudi na največjih turnirjih. Kar 3 od 4 grand slam turnirjev je osvojil z zmago proti Nadalu in morda bi mu uspelo dobiti še četrtega, če mu to ne bi preprečil veliki Švicar Roger Federer, ki ga je premagal v polfinalu Roland Garrosa. Najprej ga je premagal v finalu Wimbledona s 6:4,6:1,1:6,6:3, nato v finalu OP ZDA, kjer je Rafael ponovno dobil le 1 niz in na koncu še na OP Avstralije 2012, ki je ljubiteljem tenisa ostal še v svežem spominu. Bitka gladijatorjev se je končala z zmago Djokoviča s 7:5 v 5. nizu!