Zec-Peškiričeva čez prvi krog kvalifikacij v Bogoti; V Caliju znani finalistki

17.02.2013
BOGOTA, KOLUMBIJA - V Kolumbiji je naslednji teden na sporedu WTA turnir serije International, v kvalifikacijah pa začenja Jeseničanka Maša Zec-Peškirič.

26-letna Zec-Peškiričeva je kot 248. igralka sveta z zmago začela kvalifikacije na 235,000 USD vrednem peščenem WTA turnirju v Bogoti.

V 1. krogu je s 6-3, 7-5 in 107 minutah igre izločila domačinko Adriano Perez. 20-letna Kolumbijka je na 259. mestu računalniške lestvice in danes ni imela možnosti proti Maši. Dvoboj je zaznamovalo veliko število brejkov (11), sedem pa jih je bilo na strani Slovenke, ki je imela 18 priložnosti. Ob koncu je Maša nanizala 93 točk, Adriana pa 78.

V 2. kvalifikacijskem krogu Zec-Peškiričevo, nekoč že TOP 100 igralko sveta, čaka 7. nosilka Laura Pous-Tio iz Španije, ki je na 155. mestu WTA lestvice.

1. krog (kvalifikacije):

Masa ZEC PESKIRIC (SLO) 6-3 7-5 Adriana PEREZ (COL)

Lara Arrabuarrena-Veci

CALI, KOLUMBIJA - V finalu WTA turnira serije 125k (125,000 USD) se bosta pomerili domačinka Catalina Castano in 2. nosilka Lara Arrabuarrena-Veci iz Španije.

Kolumbijska veteranka Castano (33 let) je v polfinalu z 2-6, 6-4, 6-4 preskočila 15 let mlajšo Elino Svitolino iz Ukrajine ter ji zadala prvi poraz na 125k turnirjih (8-1). Ukrajinka je slavila na novemberskem turnirju v Puneju in skupaj zabeležila osem posamičnih zmag. Njen niz je sedaj končan, Catalina Castano pa je prišla do možnosti, da v pozni dobi svoje kariere le dobi WTA turnir, pa čeprav je ta najnižjega ranga.

Druga finalistka je drugopostavljena Lara Arrabuarrena-Veci, ki je v polfinalu izločila Paulo Ormaecheo iz Argentine. Španka je imela lahko delo in končala tekmo po 67 minutah s 6-3, 6-1. 20-letnica bo iskala drugo turnirsko zmago v karieri.