Železni Djokovič po preobratu slavil v New Yorku!

29.08.2020
Najboljši tenisač na svetu Srb Novak Djokovič, je osvojil ATP 1000 turnir, ki se namesto v Cincinnatiju igra v New Yorku!

NEW YORK, ZDA - 33-letni Novak Djokovič (1. na ATP) je v finalu ATP 1000 turnirja v New Yorku premagal 29-letnega visokoraslega Kanadčana Miloša Raoniča (30. na ATP). Po zaostanku je slavil z 1-6, 6-3, 6-4 v nizih.

Kot že večkrat v karieri je Novak začel slabo, a se je v nadaljevanju zbral in dvignil zmagovalni pokal. V 1. nizu je bil nemočen kar 2x je izgubil svoj servis, Miloš je ostal trden pri svojem. Djokovič je v 2. nizu nasprotniku vsilil svojo igro in brejk v 6. igri je pomenil izenačenje v nizih. V 3. nizu je znova povedel Raonič (2-0) toda Srb se je pobral in kmalu vodil s 5-4. Kanadčan si je priigral žogico za izenačenje na 5-5 vendar mu ni uspelo. Po točkah je bil na koncu boljši s 74:73, a v ključnih trenutkih je prevladal prvi igralec sveta.

"To je bila dobra priprava za prihajajoče OP ZDA, visel sem že v polfinalu proti Agutu, kjer bi lahko izpadel. Pomembno je, da sem se po dolgem odmoru nekako vrnil v tekmovalni ritem"!

Novak Djokovič je tako osvojil že okrogli 80. ATP turnir v karieri in 35. iz serije ATP 1000 (masters). Ker ta turnir uradno spada pod Cincinnati, je s tem že 2x osvojil vse različne ATP 1000 turnirje (2x zlati masters)! Letos še ni izgubil nobenega dvoboja... .