Žemlja brez zmage na Challengerju v Stocktonu

04.10.2016
STOCKTON, ZDA - Po Blažu Roli, se je v 1. krogu ATP Challengerja v ZDA poslovil tudi Grega Žemlja.

Grega Žemlja (162. na ATP) in Blaž Rola sta ponovila rezultat iz prejšnjega tedna, ko sta izpadla v 1. krogu Challengerja v ZDA. Včeraj je v Stocktonu proti 3. nosilcu izgubil Rola, pravkar Grega Žemlja v dvoboju z 2. nosilcem Timom Smyczekom (134. na ATP).

30-letni Žemlja je uspel izpuliti 2. niz na papirju favoriziranemu domačinu, a v zadnjem nizu ga je zmanjkalo. Dve leti mlajši Smyczek je slavil s 6-4, 3-6, 6-1 po 1 uri in 40 minutah igre.

Američan je suvereno serviral, praktično je bil nepremagljiv na 1. začetnem udarcu. Na koncu je na prvem servisu osvojil 90% točk, Grega je imel možnosti le na drugem servisu. Uspelo mu je izsiliti 3. niz, po brejku v 6. igri drugega dela. Prednost je ohranil, vse pa se je podrlo v odločilnem delu. Tu si ni znal priigrati niti ene brejk žoge medtem, ko je tekmec izkoristil 2/3. V 3. nizu je Kranjčan osvojil komaj 10 točk. To je bil četrti obračun Slovenca in Američana, Žemlja je dobil le prvega leta 2011 v 2. krogu kvalifikacij OP Avstralije. Nato je Smyczek zmagal na treh domačih turnirjih, v Washingtonu 2013 in letos v Miamiju in Stocktonu, kjer je na trdi podlagi nagradni sklad 100,000 ameriških dolarjev.

Nastop v 1. krogu je Gregi prinesel 1,040 USD, a je ostal brez točk za ATP lestvico.