Žemlja proti Sweetingu klonil v končnici!

29.04.2011
SARASOTA, ZDA - 161. igralec s teniške lestvice ATP Grega Žemlja, je v četrtfinalu challenger turnirja v ZDA izgubil obračun z domačinom Ryanom Sweetingom.

Drugi slovenski teniški igralec Grega Žemlja (24 let) se je odlično držal v obračunu četrtfinala proti favoriziranemu Ryanu Sweetingu. Američan je odpor Gorenjca strl šele v sami končnici 3. niza s 4-6, 6-2, 6-4.

Treba je povedati, da je Ryan Sweeting trenutno na 66. mestu ATP lestvice, najvišje v karieri, v začetku meseca pa je celo slavil na ATP turnirju v Houstonu. Na 75,000 USD vrednem challengerju v Sarasoti (Florida), ki se igra na zeleni peščeni podlagi, je 1. nosilec in prvi favorit za zmago in ni veliko manjkalo, da bi mu Žirovničan prekrižal račune.

Dvoboj je trajal 1 uro in 52 minut ter je bil zelo izenačen. Žemlja je prišel do šestih asov (Sweeting 1), najbolj pa je bil prekratek pri izkoristku drugega servisa. V prvem nizu je leto mlajšemu tekmecu trikrat odvzel začetni udarec, ko je izkoristil prav vse tri priigrane priložnosti, v slabšem drugem nizu pa mu nasprotnik sploh ni dovolil, da bi pomislil na brejk. Sweeting je v tem delu igre dvakrat odvzel servis igro in dvoboj odpeljal v 3. niz, v katerem je izkoristil edini možen trenutek, ki je pomenil tudi zmago. V 9. igri si je namreč priboril edino brejk 'šanso' v nizu ter jo takoj pretvoril v igro, le ta pa je bila dovolj tudi za končno zmago.

Žemlja je za igranje v četrtfinalu dobil 17 točk in 2,190 ameriških dolarjev.