Aljaž Bedene v 3 nizih strl žilavega Slovaka na OP ZDA!

28.08.2019
Najboljši slovenski tenisač je zanesljivo upravičil vlogo favorita!

NEW YORK, ZDA - 30-letni Aljaž Bedene (80. na ATP) je poskrbel, da bomo imeli Slovenci svojega predstavnika tudi v 2. krogu OP ZDA v tenisu. Blaž Rola in Blaž Kavčič sta obstala v kvalifikacijah. Aljažu je nasproti stal 26-letni Slovak Jozef Kovalik (362. na ATP), a njegov trenutni položaj na ATP lestvici ne odraža pravega stanja kvalitete, saj je bil še lani 80. igralec sveta. Slovenec je delo opravil v treh nizih, na koncu je bilo 6-3, 6-4, 7-5. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj!

Bedene se je moral kar močno potruditi za zmago, čeprav končni rezultat ne kaže tega. Začel je zelo dobro in v uvodnem nizu izkoristil obe brejk priložnosti, nasprotnik svoje edine ni realiziral. Imel je odličen izkoristek točk na 1. servis. 2. niz je bil na las podoben, ostal je neomajen na svoj servis, en brejk je bil dovolj za vodstvo z 2:0 v nizih. V 3. nizu je povedel s 3-0 in imel priložnost za brejk ter vodstvo s 4-0, a tega ni izkoristil. Za nameček je izgubil še svoj servis in naenkrat je bilo 3-3. Nato je dobil dve naslednji igri ter serviral za zmago toda znova ni izkoristil priložnosti in trdoživi Slovak je izenačil na 5-5. S težavo je dobil svoj servis za vodstvo s 6-5. Kovalik je v 12. igri povedel s 15:0 nato pa je Aljaž dobil vse točke do konca in slavil pomembno zmago. Jozef ga je malo presenetil z odlično igro pri mreži, kjer je dobil vseh 11 točk, Slovencu razen 8 asov servis ni deloval tako kot prej. Dvoboj je trajal 2 uri in 17 minut!

V 2. krogu bo moral pokazati svoj najboljši tenis, saj bo njegov nasprotnik 30-letni Francoz Benoit Paire (26. na ATP), ki je bil prejšnji teden finalist v WInston Salemu. Slednji je dobil 4 od 5 medsebojnih dvobojev, zadnjega letos v Maroku na pesku.

Aljaž Bedene si je priigral najmanj 45 ATP točk in 100,000 USD denarne nagrade!