Bedene deklasiral 19. igralca sveta v 1. krogu Rotterdama

11.02.2020
ROTTERDAM, NIZOZEMSKA - Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene je zmlel favoriziranega nasprotnika v 1. krogu močnega ATP turnirja v Rotterdamu.

Le 63 minut je potreboval slovenski teniški as Aljaž Bedene, da je s terena na ATP500 turnirju v Rotterdamu pospravil starega znanca Benoita Paireja. Francozu je prizadejal poraz z izidom 6-2, 6-4.

Ja, odlično je začel nastope na več kot 2 milijona evrov vrednem turnirju v dvorani Bedene (52. na ATP). S suvereno igro na prvem servisu (81%) je onemogočil 30-letnika iz Avignona, trenutno 19. igralca sveta, s katerim sta se pomerila že desetič, lani pa sta si gledala iz oči v oči kar trikrat. V spominu je ostal obračun na OP ZDA, ki ga je dobil Aljaž, Paire ga je takrat po porazu obtožil žaljenja. Ljubljančan je danes prišel do šeste zmage (4-2) in tudi na trdi podlagi sedaj vodi 3-2.

Tretjič zapored je padel vrstnik iz Francije. V uvodnem nizu Paire sploh ni imel brejk žoge, v drugem je izkoristil eno od treh, veliko premalo, saj je imel Aljaž v celotnem obračunu 15 žogic za odvzem servisa, izkoristil je v obeh nizih po dve. Končno razmerje točk je bilo 67:49.

V pristaniškem mestu Rotterdam bo Bedene v 2. krogu igral z 2. nosilcem 21 letnim Stefanosom Cicipasem iz Grčije, ki je trenutno 6. igralec sveta, zmaga Slovenca bi bila veliko presenečenje, a vse je možno. To bo njun prvi medsebojni dvoboj... .

Aljaž Bedene si je zagotovil najmanj 45 ATP točk in 28.080€ denarne nagrade!