Izredni Aljaž Bedene finalist Metza!

21.09.2019
Najboljši slovenski tenisač navdušuje z igro na ATP turnirju v Franciji!

METZ, FRANCIJA - 30-letni Aljaž Bedene (76. na ATP) se je prebil do finala ATP 250 turnirja v Metzu, ki se igra na trdi podlagi. Slovenec je pred tednom dni popeljal Slovenijo do zmage v Davisovem pokalu na peščeni podlagi v Egiptu. Menjava podlage ni niti malo vplivala nanj in zmagovito pot je nadaljeval tudi v Franciji. V polfinalu je "padel" eden od domačih adutov 30-letni Benoit Paire (23. na ATP), tretji nosilec turnirja. Na koncu je bilo 4-6, 6-1, 6-2 v nizih! ČESTITKE!!!

Aljažu Francija očitno ustreza, saj je že lani septembra osvojil močan ATP Chalenger (125 ATP točk) v Orleansu. Pred dvobojem so se ljubitelji tenisa spraševali ali se bo Francozu uspelo "maščevati" za boleč poraz proti Slovencu na letošnjem grand slam turnirju v New Yorku. Uvodni niz je šel po željah domačinov, Benoit je prišel do odločilnega brejka v 9. igri. Bedeneta to ni zmedlo in je dvignil nivo igre v 2. nizu ter povedel s 5-0 in malo kasneje izenačil v nizih. Aljaž ni popuščal v odločilnem nizu, znova je dosegel dva brejka ter po dobri uri in pol igre zmagovalno dvignil roko v zrak. V vseh medsebojnih dvobojih je sedaj povedel s 5:4!

V finalu se bo pomeril še z enim domačinom. Tokrat mu bo nasproti stal nekaj let najboljši Francoz, 34-letni veteran Jo Wilfried Tsonga (61. na ATP). Slednji je bil pred leti 5. igralec sveta in ima v vitrini 17 ATP lovorik med posamezniki. Aljaž bo lovil svoj prvi ATP naslov pred tem je 3x izgubil finale. To bo njun drugi medsebojni dvoboj. Edinega je gladko dobil Tsonga leta 2013 v Roland Garrosu.

Aljaž Bedene si je priboril najanj 150 ATP točk in 48.870€ denarne nagrade!