Bedene senzacionalno premagal 14. igralca sveta v Čenaju

08.01.2015
ČENAJ, INDIJA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene, ki naj bi v kratkem igral pod britansko zastavo, je na ATP turnirju v Čenaju izločil kar 14. igralca sveta.

25-letni Aljaž Bedene (156. na ATP) je v osmini finala ATP turnirja v Čenaju priigral senzacionalno zmago. S 6-4, 6-4 je premagal drugopostavljenega Španca Feliciana Lopeza. Bravo!

Kljub temu, da je na računalniški lestvici ogromna razlika med tekmecema, je bil Ljubljančan na terenu suveren, iz desetih priložnosti je v vsakem nizu po enkrat odvzel servis, 33-letnemu Lopezu pa prepustil le drobtinice na svojem začetnem udarcu.

Bedene je odlično začel novo sezono, na računu ima že 5 zmag, saj je začel v kvalifikacijah. V Čenaju se počuti kot doma, saj je lani igral v četrtfinalu, predlani pa celo v polfinalu. To je zanj najbolj uspešen kraj in tudi letos se ni izneveril tradiciji.

Z Lopezom sta se pomerila prvič. Španec je konstanten tenisač. Čeprav je v karieri osvojil le 4 lovorike in je bil sedemkrat še v finalu, ima za sabo kilometrino kot malokdo. No, Aljaž ga je presenetil z odlično igro. V obeh nizih mu je hitro uspel brejk, v prvem v 3. igri, v drugem pa že v prvi, prednost pa je uspešno ohranil do konca srečanja, ki je trajal 1 uro in 25 minut.

V četrtfinalu Aljaža čaka dvoboj s 5. nosilcem, še enim Špancem, Guillermom Garcio-Lopezom, ki ima 31 let, na ATP lestvici pa je na 36. mestu.