Sanjski teden Bedeneta se nadaljuje s polfinalom Čenaja

09.01.2015
ČENAJ, INDIJA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na ATP turnirju v Čenaju vpisal še šesto zaporedno zmago in izenačil dosežek kariere.

Sanjsko mesto, sanjski teden in sanjski začetek sezone za 25-letnega Ljubljančana Aljaža Bedeneta, ki naj bi v kratkem prejel britansko državljanstvo. Kakorkoli, Bedene je na ATP250 teniškem turnirju v indijskem Čenaju pred dvema letoma igral v polfinalu, lani v četrtfinalu, letos pa je spet najmanj med štirimi najboljšimi, kar je izenačenje njegovega najboljšega rezultata v karieri.

Trenutno šele 156. igralec sveta, ki so ga lani pestile poškodbe zapestja in dimelj, je v leto 2015 štartal zdrav in takoj opozoril nase. Včeraj je senzacionalno izločil 14. igralca sveta Feliciana Lopeza, danes pa v četrtfinalu 458,400 USD vrednega dogodka še 36. na svetu, 5. nosilca Guillerma Garcia-Lopeza in potrdil četrtkovo zmago.

31-letnemu Špancu je uspelo dobiti uvodni niz, nato pa je naš teniški as preobrnil potek in slavil z 2-6, 6-3 in 6-2. Čestitke!

Bolje je začel španski tenisač in v 1. nizu dvakrat vzel servis Aljažu, nato pa se je razmerje moči obrnilo. Nekdanji slovenski teniški reprezentant je prevzel vajeti in vse bolj stiskal obroč, na koncu pa tudi zasluženo zmagal. V drugem delu je z dvema brejkoma in enim izgubljenim začetnim udarcem izsilil 3. niz, v katerem pa je takoj pokazal svojo dobro pripravljenost. V 1. igri je prišel do prednosti, jo s še enim brejkom povečal, vodstvo pa rutinirano ohranil vse do konca. Španec je imel nekaj priložnosti, da se približa, a od morebitnega priključka, kaj šele zmage, je bil še precej oddaljen.

Aljaž Bedene je že izenačil uspeh kariere. Mu lahko kot drugemu Slovencu uspe priti v finale ATP turnirjev?

V polfinalu s Špancem, kjer je gostoval decembra

Bedene je v Čenaju naletel na špansko falango, dva pa je že poslal domov. V polfinalu ga čaka naslednji, Roberto Bautista-Agut, prijatelj, pri katerem je decembra gostoval v Španiji in tudi treniral. 26-letni Bautista je 16. igralec sveta in 3. nosilec. Aljaža čaka tako zanimiv dvoboj, saj se bo Špancem uradno meril prvič. Se lahko zgodi, da Bedene priigra največji uspeh slovenskega tenisa, saj je do sedaj v finalu ATP turnirjev igral le Grega Žemlja? ...v tem primeru bi verjetno še tretje leto zapored prekrižal lopar s slovitim Stanom Wawrinko...

''Z Robertom sva dobra prijatelja, veliko mi je pomagal tisti teden, ko sem bil pri njemu v Castellonu. Ne glede na to, da imam za sabo že 6 tekem v sedmih dneh bom jutri dal za zmago vse od sebe'', je povedal Bedene takoj po tekmi.