Berrettini v Budimpešti Bedenetu vrnil za lanski poraz

25.04.2019
BUDIMPEŠTA, MADŽARSKA - Prvi slovenski teniški lopar Aljaž Bedene je izgubil v 2. krogu ATP turnirja v Budimpešti.

Lanskoletni polfinalist peščenega ATP250 turnirja v Budimpešti 29-letni Aljaž Bedene (74. na ATP), je izpadel že v 2. krogu ter bo izgubil kar nekaj točk. Premagal ga je visoki Matteo Berrettini s 7-6(8), 6-2 ter mu vrnil za poraz iz lanskega leta, ko sta se na istem prizorišču pomerila v enaki fazi tekmovanja.

23-letni Berrettini je dobil uvodi niz tako tesno, da skoraj bolj ne bi moglo biti. Na svoj prvi servis je bil neomajan, dobil je 20 točk od 20 ter ni dopustil brejk priložnosti Bedenetu. Sam je zapravil štiri, na koncu pa niz osvojil po izenačenem tajbrejku z 10/8. V 2. nizu je bilo precej lažje za Italijana. Dvakrat je vzel začetni udarec ter spet zanesljivo serviral in na tekmi sploh ni dovolil brejk žoge Ljubljančanu. Na celi tekmi je dobil prav vse točke na prvem servisu (30:30), zabil 13 asov, razmerje točk ob koncu pa je bilo v njegovo korist z 72:56. Trenutno 55. igralec sveta je bil res suveren ter je zasluženo prišel do četrtfinala ter ima možnosti, da drugič v karieri poseže po naslovu na ATP turneji. Bedene na prvenec še čaka.

Aljaž Bedene je osvojil 20 ATP točk in prejel 8,815€ denarne nagrade!