Blaž Kavčič brez polfinala na Reki!

03.06.2011
REKA, HRVAŠKA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič (82. na ATP) ne bo ubranil naslova na challenger turnirju na Reki.

24-letnega Ljubljančana je po treh nizih s 4-6, 6-1 in 6-4 v četrtfinalu izločil petopostavljeni Italijan Paolo Lorenzi in poskrbel, da Blaža po dveh letih ne bomo videli v finalu, prav tako pa  ne bomo videli slovenskega polfinala, saj bi se Kavčič in žemlja ob morebitnem današnjem uspehu pomerila med seboj. Že lani bi lahko prijatelja in reprezentanta lahko igrala veliki finale, a je takrat spodrsnilo Žemlji.

Dvoboj med Paolom in Blažem je bil tudi ponovitev finala OP Rijeke iz leta 2009, ponovil pa se je tudi sam rezultat, saj je Italijan obakrat izšel kot zmagovalec. Tekma je trajala 2 uri in 13 minut.

Kljub slabemu odstotku zadetih prvih servisov (39%) je Kaljut dobil prvi niz, v katerem je dvakrat odvzel začetni udarec Italijanu, ki je na mastersu v Rimu senzacionalno dobro pariral peščenemu kralju in prvemu igralcu sveta Rafaelu Nadalu ter mu celo odščipnil niz. Blaž je to slabost dobro kompenziral z odlično igro na drugi servis, ki pa se je v drugem delu tekme izgubila. Lorenzi je to takoj izkoristil in zlahka dobil ta del s 6-1, v tretjem pa že na začetku prišel do brejka. 29-letni Italijan je z drugim brejkom prišel do prednosti 4-1, pa vendar se Kavčič ni predal. Uspel je znižati za en brejk, več pa mu ni uspelo. Igralec iz Siene, ki je trenutno na 128. mestu ATP lestvice, je v 10. igri serviral za zmago, prišel do prednosti 40:15, izkoristil pa je drugo zaključno žogo in iz 30,000 evrov vrednega peščenega turnirja izločil 1. nosilca in branilca naslova.

Kavčič bi na najnovejši ATP lestvici izgubil 65 točk, saj je lani za turnirsko zmago na Hrvaškem dobil 80 točk, letos pa le 15, a je bil lani turnir septembra, zato se mu bodo brisale šele takrat. Iz Roland Garrosa se je vrnil z enakim rezultatom kot lani, zato bo njegovo število točk v ponedeljek enako z lanskim.

Blaž se sedaj odpravlja na turnirje s travnato podlago, ki bodo uvod pred Wimbledonom. Prvo bo nastopil na ATP turnirju v Queensu, potem pa še v Den Boschu.