Žemlja se je maščeval Di Mauru!

01.06.2011
REKA, HRVAŠKA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je odlično začel z nastopi na challenger turnirju na Reki.

24-letni Grega Žemlja (154. na ATP) je v uvodnem krogu 30,000 evrov vrednega turnirja na Reki s 6-4, 3-0 pospravil z italijanskim veteranom Alessiom Di Maurom.

Žirovničan se je tako maščeval Italijanu za nepričakovan poraz lani na domačem turnirju v Ljubljani. Kljub temu, da je 160. tenisač sveta Alessio Di Mauro dvoboj predal pred koncem, je bil Grega boljši nasprotnik ter zasluženo nadaljuje s tekmovanjem na peščenem turnirju.

V prvem nizu je prišel do dveh brejkov iz petih priložnosti, zadel dva asa, zelo solidno pa je igral na oba servisa. V drugem je Žemlja že v 1. igri odvzel začetni udarec nasprotniku, ko pa mu je to uspelo še za 3-0, je po 1 uri in 14 minutah igre 33-letni Italijan dvignil belo zastavo.

Grega, ki je 8. nosilec turnirja na Reki, se bo v 2.krogu pomeril z zmagovalcem dvoboja Facundo Bagnis (ARG) - Antonio Veić (HRV). Slednji je na Reko prišel po nastopu v Roland Garrosu, kjer je nepričakovano igral v 3.krogu glavnega dela, tam pa dobil 'peterdo' od peščenega kralja Rafaela Nadala.