Blaž Kavčič dokaj hitro v četrtfinale Šenzena!

31.10.2018
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je brez večjega truda prišel v četrtfinale ATP Challengerja na Kitajskem!

ŠENZEN, KITAJSKA - 31-letni Blaž Kavčič (224. na ATP) je tudi v drugem dvoboju na 75.000$ vrednem ATP Challengerju v Šenzenu zmagal. Premagal je 22-letnega temnopoltega Francoza Johana Sebastiena Tatlota (254. na ATP). Na koncu je bilo 6-1, 6-2 v nizih.

Po rezultatu sodeč bi pomislili, da je Blaž prikazal odlično igro, a v resnici je ta bolj plod izredno slabe igre Francoza. Slovenec je za zmago potreboval celo več časa kot v 1. krogu, ko je slavil s 6-3, 6-3 in bil neomajen na svoj servis. Tokrat si je v 2. nizu lahko privoščil 2x izgubo servisa, na končni izid to ni vplivalo. Johan je odigral katastrofalno, v celotnem dvoboju je imel le 30% izkoristek obeh servisov ob tem je naredil še 6 dvojnih napak brez doseženega asa. Kljub vsemu je dvoboj trajal uro in 20 minut!

Kavčič lovi uvrstitev v kvalifikacije grand slam turnirja v Melbournu zato je pomembna vsaka osvojena točka do presečnega datuma. Po izločitvi 7. nosilca se mu je odprl žreb in tudi v četrtfinalu ga čaka na papirju slabši nasprotnik, 20-letni Madžar Mate Valkusz (265. na ATP), ki se šele prebija po teniški lestvici ATP. Priložnost za polfinale je lepa, a bo moral Blaž igrati vsaj na nivoju 1. kroga... .

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 17 ATP točk in 2.190$ denarne nagrade!