Sugita preprečil zmagoslavje Kavčiča v Šenzenu

19.03.2017
ŠENZEN, KITAJSKA - Od ponedeljka naprej najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je bil majčkeno prekratek v finalu ATP Challengerja v Šenzenu. Lovoriko mu je speljal Japonec Juiči Sugita.

30-letni Blaž Kavčič (147. na ATP) je letos že tretjič končal turnir serije Challenger kot finalist. Najbolj trofejni slovenski tenisač vse od leta 2009 naprej vsako sezono osvoji najmanj en turnir, zmagoslavje v letu 2017 pa je vsekakor na dlani.

Lovoriko Šenzena, turnirja serije ATP Challenger na trdi podlagi z nagradnim skladom 75,000 USD, mu je po tesnem boju tokrat speljal Japonec Juiči Sugita. Kot 2. nosilec je Azijec slavil s 7-6(6) in 6-4.

Z izjemo dviga lovorike, saj je v finalu vedno težko pozabiti poraz, je lahko Ljubljančan izjemno zadovoljen s turnirjem v Šenzenu. Na poti do finala je ugnal tudi 1. nosilca Donskoja, ki je pred kratkim šokiral Federerja v Dubaju. S to zmago v četrtfinalu je nabral dovolj točk, da bo od ponedeljka naprej spet vodilni slovenski tenisač. Na lestvici bo prehitel Žemljo. Blaž do junija ne brani nobene točke in ima vse možnosti, da se prebije v TOP100.

Uvodni niz je postregel s po enim brejkom na vsaki strani. Blaž je imel tudi žogo za niz, pa mu jo je Japonec ubranil in osvojil dramatični tajbrejk. V drugem delu je Sugita z odličnim servisom onemogočil poskuse šestopostavljenega slovenskega teniškega asa. Začetni udarec je nasprotnik ohranil nedotaknjen, izkoriščena žoga za brejk pa je bila dovolj za slavje Sugite po 1 uri in 41 minutah.

Kavčič je bil v 25. finalu turnirjev serije Challenger, na računu ima 14 zmag. Sugita, 115. igralec sveta, se je Kaljutu tudi maščeval za edini poraz na sveti wimbledonski travi leta 2015.

Finale Šenzena je Kavčiču prinesel 55 točk in 6,360 USD.