Blaž Kavčič zapravil zmago v kvalifikacijah ATP turnirja v Moskvi

13.10.2018
MOSKVA, RUSIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je imel v žepu zmago v 1. krogu kvalifikacij Kremlin Cupa, a jo je zapravil.

Blaž Kavčič je nastopil v kvalifikacijah močnega ATP turnirja v prestolnici Rusije. V 1. krogu se je pomeril z Ričardasom Berankisom iz Litve, a izgubil s 6-4, 4-6 in 7-5.

31-letni Kavčič (230. na ATP) je bil na dometu zmage nad 1. nosilcem kvalifikacij, 107. igralcem sveta Ričardasom berankisom, saj je v 3. nizu vodil 5-3, pa nato oddal štiri igre in izpadel. 28-letni Litvanec se je rešil v zadnjem trenutku, sam dvoboj pa je bi izjemno izenačen, odločile so malenkosti. Na koncu je bil Berankis pač močnejši in res škoda za poraz Blaža, ki je klonil po 2 urah in 23 minutah igre.

V kvalifikacijah je odpadlo kar nekaj nosilcev in Ljubljančan bi imel z dodatno samozavestjo veliko možnosti, da se morda celo rpebije v glavni del tekmovanja.