Blaž Rola po preobratu v četrtfinale Perugie

15.06.2016
PERUGIA, ITALIJA - Blaž Rola je najmanj v četrtfinalu ATP Chalengerja v Italiji potem, ko je preobrnil potek srečanja z nepoznanim Nemcem Medenom.

Slovenski tenisač Blaž Rola (213. na ATP) je v 2. krogu 42,500 evrov vrednega Challengerja v Perugii odnesel celo kožo.

Na peščenem turnirju je Ptujčan v 2. krogu z 2-6, 7-5, 7-6(4) premagal 424. igralca sveta Yannicka Medena iz Nemčije.

25-letni Rola si je težko prigaral zmago in četrtfinale. Potem, ko je v 1. krogu izločil favoriziranega 6. nosilca Giralda, je imel v drugem na papirju lažje delo, ne pa tudi na terenu. Leto starejši nemški tenisač se je izkazal za zelo žilavega, klonil je šele po tajbrejku 3. niza.

V uvodnem nizu je bil slovenski tenisač bolj neprepoznaven, a se je na srečo zbral za nadaljevanje. Pravo bitko sta imela tekmeca, Roli pa je uspel ključni brejk ob koncu niza. 3. niz je bil še bolj izenačen, prava drama. Oba sta trikrat izgubila servis, odločitev pa je morala pasti v podaljšku, ki ga je dobil Blaž in se uvrstil med osem najboljših po 2 urah in 36 minutah.

Za preboj v polfinale bo moral Ptujčan pokazati vse znanje. Pomeril se bo s 1. nosilcem, 82. igralcem sveta Rogeriom Dutro-Silvo. 32-letni Brazilec se nahaja najvišje na lestvici v karieri,a recept za zmago Blaž pozna. Po dveh porazih ga je letos ugnal na Challengerju v Torinu.