Blaž Rola za uvod izločil 6. nosilca v Perugii

13.06.2016
PERUGIA, ITALIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola je prišel do lepe in pomembne zmage v 1. krogu Challengerja v Perugii.

Blaž Rola letos nikakor ne najde zmagovite forme, a vsake toliko časa poskrbi za to, da vemo, da še ni pozabil igrati na vrhunskem nivoju. Morda mu bo današnja zmaga v 1. krogu peščenega ATP Challengerja v Perugii nad 6. nosilcem Santiagom Giraldom dala nov veter v hrbet.

25-letni Rola je za začetek tekmovanja v Italiji po trdem boju izločil favoriziranega Santiaga Giralda s 6-3, 3-6 in 6-3.

28-letni Kulubijec je bil še pred dvema sezonama na 28. mestu ATP lestvice, sedaj je 129. Gre za odličnega tenisača, ki je bil moćno favoriziran napram 213. na svetu Blažu Roli. No, Ptujčan je strl Južnoameričana in se prebil v 2. krog 42,500 evrov vrednega turnirja.

Rola se je odlično soočil z grožnjami Giralda, skozi tekmo mu je dobro izničeval brejk žoge, na koncu se jih je nabralo 11/13. Tudi Kolumbijec se je trudil na vse pretege, posebno v 3. nizu, v katerem je naš teniški as izkoristil eno žogico za odvzem servisa od devetih, kar je bilo odločilno za izhod tekme. Oba sta bila dokaj solidna na servisu, če se naslonimo, da se igra na pesku. Izenačenost je trajala ves čas, a po 2 urah in 25 minutah se je zasluženo veselil Rola, ki si je tako v 2. krogu priigral na papirju lažjega nasprotnika. Vse to bo moral na terenu tudi dokazati. Meril se bo s 424. igralcem sveta, 26-letnim Nemcem Yannickom Madenom. Slednji je najvišje v karieri, ki ni bila do sedaj nič posebnega.