Blaž Rola veliki zmagovalec Challengerja v Tallahasseeju !

30.04.2017
TALLAHASSEE, ZDA - Slovenski teniški as Blaž Rola je na ATP Challengerju v ZDA pokoril vse, od prvega do zadnjega. Z osmimi zmagami je dvignil tretjo turnirsko lovoriko.

26-letni Ptujčan Blaž Rola je po težkem zadnjem letu prišel do velikega uspeha. Na 75,000 USD vrednem Challengerju v Tallahasseeju, ki se igra na zeleni peščeni podlagi, je dvignil lovoriko, tretjo v karieri in prvo po dveh letih.

Vztrajnost se vedno obrestuje. Dolgo časa je Rola iskal formo in jo tudi dokončno našel na turnirju serije Challenger v Tallahasseju. Naslov, prvi za Slovence v letošnji sezoni, je znak, da se zanj spet obetajo časi, ko nas je navduševal z odličnimi predstavmi in vstopom v TOP100.

Blaž je v Tallahasseeju začel v kvalifikacijah, nizal zmago za zmago, vse do konca in finala, v katerem je s 6-2, 6-7(6), 7-5 premagal Indijca Ramkumarja Ramanathana. ČESTITKE BLAŽ!

V finalu sta se merila dva, ki sta si zelo blizu na ATP lestvici. Rola je v tem tednu 271. igralec sveta, 22-letni Indijec pa 264. Pričakovati je bilo tesen obračun, prav to se je zgodilo. Dobili smo pravi finale in tudi zasluženega zmagovalca, saj Blaž ni oddal servisne igre v boju za naslov.

Blaž Rola je na ATP Challengerju v Tallahasseeju ujel tretji turnirski naslov v karieri

Ptujčan je začel silovito. Tekmecu je dovilil le 18 točk v 1. nizu, sam pa vpisal dva brejka. No, odgovor mlajšega nasprotnika je bil pričakovan. Trda tekma se je sprevrgla v bitko za vsako točko in 2. niz se je odločal v podaljšani igri, ki pa jo je po drami dobil Ramanathan in izsilil odločilni niz. Na zmagovalca turnirja smo morali počakati do zadnjih vzdihljajov. Rola je pokazal svojo psihično trdnost in tekmecu vzel servisno igro v samem zaključku in slavil po 2 urah in 36 minutah.

Zmaga na Challengerju v ZDA je prav obliž na slabšo lansko sezono. Letos je Ptujčan dvigoval formo iz turnirja v turnir, obresti pa prvič pobira ta teden. Naslov mu je prinesel 10,800 USD in 83 točk in velik skok na ATP lestvici. Spet se bo prebil v TOP200 in s tem ubežal kvalifikacijam na naslednjih turnirjih.