Fantastični Blaž Rola v finalu Challengerja v Tallahasseeju

28.04.2017
TALLAHASSEE, ZDA - Slovenski tenisač Blaž Rola je finalist ATP Challengerja v Združenih državah Amerike, ki se odvija na zeleni peščeni podlagi.

Skoraj leto dni je minilo od takšnega dosežka Blaža Role (271. na ATP) na turnirjih serije Challenger. 26-letni Ptujčan je v finalu, nazadnje mu je to uspelo lani junija v Perugii, na naslov pa čaka že dve sezoni.

75,000 USD vrednem Challenger v Tallahaseju je Rola začel v kvalifkacijah, do danes nanizal sedem zmag in se bo boril za lovoriko. V polfinalu je po trdem boju padel domačin Mitchell Krueger (180. na ATP) s 6-3, 5-7, 6-4. Bravo Blaž!

Blaž je uspel v tesnem polfinalnem obračunu s 23-letnim Američanom. Bila sta bitko vse do konca. Uvodni niz je z enim brejkom dobil Slovenec, v drugem delu pa je tekmec potreboval dva, da je izsilil 3. niz. Kruegerju je uspelo ob koncu, odločlni niz pa je bil spet izenačen. Rola je ušel z brejkom in prednost ohranil do konca. Američanu je ubranil 4 žoge za odvzem servisa in se veselil finala po 2 urah in 24 minutah. Razmerje točk ob koncu je bilo 99:95.

Blaž je zadnji Challenger osvojil leta 2015 v Santosu, leto prej pa v Gvangžuju. Jutri bo torej lovil tretji turnirski naslov na Challengerjih, njegov nasprotnik pa bo zmagovalec dvoboja med 29-letnim Italijanom Andreo Arnaboldijem (267. na ATP) in 22-letnim Indijcem Rankumarjem Ramanathanom (264. na ATP: Ne glede na tekmeca se nam obeta finale, v katerem se bosta pomerila dva, ki sta si na ATP lestvici izjemno blizu.

Blaž ima že v žepu 6,360 USD in 51 točk.