Čilič dobil nacionalni dvoboj 1 kroga v Memphisu!

19.02.2013
MEMPHIS, ZDA - Teniški turnir v Memphisu v istem tednu gosti moške in ženske, dogodek pa se odvija na edinem zasebnem klubu na turneji.

Teniški turnir za moške se je v Memphisu začel leta 1976, dekleta pa so se jim pridružila pred enajstimi leti. No, ženske bodo naslednje leto zapustile to prizorišče, saj se bodo preselila na turnir v Rio De Janeiro.

V moški konkurenci smo v ponedeljek videli le tri dvoboje uvodnega kroga, za nas pa je bil najbolj zanimiv hrvaški obračun med Marinom Čilićom in Ivanom Dodigom.  Čilić, ki prvič nastopa v Memphisu, je izgubil 1. niz potem pa preobrnil potek srečanja in zmagal s 4-6, 6-2, 6-3. 12. igralec sveta je na 1. servis dobil 89% točk.

Lukasz Kubot je dobil bitko z domačinom Ryanom Harrisonom šele po 2 urah in 37 minutah (6-4, 6-7(4), 7-6(2)). Poljak in Američan sta se merila prvič. Tretji dvoboj dneva je pripadel kvalifikantu Rhyneju Williamsu, ki je s 7-6(4), 6-4 ugnal povabljenega rojaka Steva Johsnona. Williams je registriral prvo zmago v glavnem delu turnirjev serije ATP v karieri.

Kirsten Flipkens iz Belgije je kot 1. nosilka preskočila uvodni krog

Pri dekletih je bilo končanih kar nekaj tekem, večjih presenečenj pa nismo beležili. V 2. krog so se uvrstile vse tri nosilke, ki so stopile na teren. Prvopostavljena Kirsten Flipkens je izločila Shahar Peer s 6-2, 6-2, 2. nosilka Sofia Arvidsson je Čepelovi v vsakem nizu oddala 4 gre, Kristina Mladenović iz Francije, ki kotira kot osma, pa je ugnala domačinko Courtney Collins s 6-3, 6-1.

U.S. National Indoors Tennnis Tournament / U.S. National Indoors Tennis Championship
Kategorija: ATP World Tour 500 / WTA International
Datum: 18.02.2013 - 24.02.2013
Nagradni sklad: $ 1,212,750 / $ 235,000