Domačin Haase ugnal Kavčiča na travi v Hertogenboschu

08.06.2015
HERTOGENBOSCH, NIZOZEMSKA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je razšel s trenerjem Blažem Trupejem, na travnatem ATP turnirju v deželi tulipanov pa je izpadel v 1. krogu.

Trava nikakor ni najljubša podlaga za prvega slovenskega teniškega igralca Blaža Kavčiča (77.), potrditev pa je tudi izpad v 1. krogu ATP250 turnirja na Nizozemskem.

V 1. krogu več kot pol milijona USD vrednega dogodka v Hertogenboschu je bil s 6-2,7-5 boljši 28 letni domačin Robin Haase (83.).

Začetek 1. niza je bil netipičen za turnirje na travi, saj sta si oba priigrala 5 brejk priložnosti, Robin je izkoristil 2, Blaž 1. Slednji je še zmanjšal na 2:3, nato je Nizozemec dobil vse igre do konca niza. V 2. nizu je Kavčič povedel s 4:1 z brejkom prednosti. V 7. igri je klonil na svoj servis in Haase je znižal na 3:4. Blaž je imel v naslednji igri 40:15 in 2 žogici za brejk, a tega ni izkoristil. 8. in 9. igro sta oba dobila svoj servis, v 10. igri pa je ponovno klecnil Slovenec in Robin je serviral za zmago. Delo je opravil suvereno ter se po uri in 14 minutah veselil zmage. Blaž je izgubil že 6. zaporedni dvoboj!

Blaž Kavčič je za nastop dobil 5.540€ denarne nagrade, a je ostal brez ATP točk.