Evans končal niz neporaženosti Đokoviča

16.04.2021
MONTE CARLO - Na masters turnirju v Monaku je Britanec Daniel Evans nepričakovano izločil 1. igralca sveta.

Daniel Evans je v četrtek prišel do največje zmage v karieri. Na turnirju Monte Carlo Rolex Masters je v osmini finala s 6-4, 7-5 presenetljivo izločil Novaka Đokoviča, ki letos še ni poznal poraza.

Evans, ki je do prihoda v kneževino vpisal le štiri zmage na pesku, se je prvič uvrstil v četrfinale turnirjev serije masters ali ATP 1000. Srba, ki je v Monte Carlu dvignil lovoriko leta 2013 in 2015, je premagal po 2 urah in 9 minutah.

33. igralec sveta je uspešno uporabljal 'slize', ohranil je mirno kri in se v drugem nizu vrnil po zaostanku 0-3. Pri 4-5(30:40) je ubranil žogo za niz prvemu tenisaču sveta ter nato četrtič v karieri premagal TOP10 tenisača sveta (4-14). Đokoviču je prekinil niz desewtih zaporednih zmag v letošnji sezoni. Naj spomnimo, Beograjčan je letos osvojil tudi OP Avstralije, devetič v karieri.

''Nisem še dojel. Počutil sem se dobro, težko pa je priti na takšen dvoboj samozavesten, ko igraš proti Đokoviču. Jasno je, da je to velika zmaga in vesel sem, da sem uspel priti skozi, še posebej po brejku zaostanka v 2. nizu'', je povedal Evans.

30-letni Brtainec je letos osvojil svoj prvi ATP turnir v Melbournu (Murray River Open), v četrtfinalu pa ga čaka obračun z Davidom Goffinom, ki je iz žreba vrgeml Aleksandra Zvereva.

''Zaslužil si je zmago, bil je boljši. Mislim, da je bil bolj osredotočen in v pomembnih trenutkih je bil bolj kvaliteten od mene. Verjetno je bila to ena mojih najslabših predstav v zadnjih letih'', je dejal Nole po porazu proti nasprotniku, ki je v Monako prišel z razmerjem zmag in porazov na pesku 4-14.

Poznaš zgodovino mastersa v Monte Carlu? Vzemi si minuto in reši teniški kviz.

Izmed nosilcev, ki so izgubili z nepostavljenimi, se je poslovil Pablo Carreno Busta. Izločil ga je mladoi Norvežan Casper Ruud, v žrebu pa ostaja tudi branilec naslova Fabio Fognini, ki je bil boljši od Filipa Krajinoviča.

Rafael Nadal je v prvih dveh dvobojih oddal le pet iger

11-kratni zmagovalec Monte Carla Rafa Nadal je zmlel Grigorja Dimitrova. Kot 3. nosilec je Bolgaru v vsakem nizu oddal le eno igro (6-1, 6-1). Peščeni kralj se bo v četrtfinalu udaril z 'vročim' Andrejem Rubljovom.