FANTASTIČNO: Izjemni Aljaž Bedene veliki zmagovalec teniškega turnirja v Casablanci!

04.03.2012
CASABLANCA, MAROKO - 22-letni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je zmagovalec 30,000 evrov vrednega Challenger turnirja v maroški Casablanci.

163. tenisač sveta Aljaž Bedene, doma iz Ljubljane, je prišel do 2. turnirske zmage v karieri na turnirjih serije Challenger. V velikem, sobotnem finalu peščenega turnirja v Casablanci, je premagal Francoza Nicolasa Devilderja, po dveh podaljšanih igrah s 7-6(6), 7-6(4).  ČESTITKE ALJAŽ!

''Čuden'' finale je šel zasluženo v roke Aljažu, ki si bo soboto 3. marca seveda zapomnil po super turnirski zmagi. Po Barletti 2011 je to drugi naslov za Aljaža, ki se bo v ponedeljek zavihtel okrog 140. mesta na ATP lestvici in bo že dihal za ovratnik Žemlji in Kavčiču.

Zakaj ''čuden'' finale? V prvem nizu sta oba finalista fenomenalno igrala na svoj servis ter odločila ta del igre v tajbrejku, v drugem pa smo videli plejado brejkov. Oba sta kar tekmovala med seboj, kdo bo večkrat odvzel začetni udarec, na koncu pa je bil po malo več kot dveh urah bolj zbran in bolj natančen Aljaž. Za naslov v Casablanci je prejel 80 ATP točk in 4,300 evrov.

Nicolas Devilder je v veliki finale prišel preko kvalifikacij, kar je izjemen uspeh, za trenutno 305. tenisača sveta, a treba je vedeti, da je Francoz pred štirimi leti zasedal 60. mesto, na kar slovenski tenisači še čakajo. Šlo je za igralca z veliko izkušnjami (31 let) in devetimi naslovi na turnirjih serije Challenger.

Bedene psihično močnejši v obeh tajbrejkih

Prvi nizje bil prava demonstracija moči na svojh servisnih igrah, Aljaž pa je bil vseeno bližje brejku kot tekmec, ki si ni pripravil niti ene priložnosti. Kako bi si jo, če pa je Bedene do četrte servisne igre oz. 8. igre v dvoboju dobil prav vse točke na svoj začetni udarec. Do konca niza oz. tajbrejka je izpustil le tri, v 12. igri pa si je pripravil tudi žogo za niz. Ostala je neizkoriščena, tako kot je ostal brez niza v podaljšani igri, saj je imel pri 6-5 točko za niz. Aljaž je z mirno igro dobil naslednje tri točke, v drugi del pa vstopil z zaostankom. Devilder je povedel 2-0 in prednost držal do 6. igre, od tu naprej pa se je finale spremenilo v poplavo brejkov. Vse do drugega tajbrejka nihče ni zmogel obdržati svojega servisa, zato smo videli še eno 13. igro. Aljaž jo je odigral kot najboljši tenisači sveta. Zbrano in pogumno je gradil točko za točko ter izkoristil prvo zaključno za drugi karierni naslov. Še enkrat čestitke Aljaž, za veliko zmago v Casablanci.

"Pogoji so mi bili pisani na kožo, toplo vreme, počasne žoge in igrišče, tako da sem se ves teden počutil odlično. Malce me je sicer ovirala poškodba stegenske mišice, vendar me je domači fizioterapevt za finale odlično pripravil in dosegel sem pomembno zmago. Takšni uspehi mi dajejo dodatno samozavest in potrjujejo pravo delo. Brez dvoma dozorevam tako teniško kot mentalno," je dejal Bedene.