Federer preko 4 Stanovih zaključnih točk in sodnika v finale zaključnega Mastersa!

15.11.2014
LONDON, V.B. - Najboljši obračun letošnjega zaključnega turnirja sta ponudila Švicarja Roger Federer in Stan Wawrinka. Pomerila sta se v polfinalu, aktualni zmagovalec OP Avstralije Wawrinka pa je imel 4 zaključne žogice, ki jih je Federer izničil, na koncu pa sam izkoristil prvo za zmago.

Prvi dvoboj vreden zaključnega turnirja serije Masters v Londonu smo videli šele v drugem polfinalu, dobil pa ga je Roger Federer ki je s 4-6, 7-5 in 7-6(6) premagal prijatelja Stana Wawrinko.

Večina je upala in stavila, da se bo v finale poleg Djokoviča prebil še Roger Federer, ki je v tem tednu kazal izjemne predstave, a v polfinalu ga je skoraj presenetil rojak Wawrinka, za nameček pa je glavni sodnik naredil dve veliki napaki v škodo Federerja. No, švicarski teniški maestro se je rešil velike zagate in na koncu slavil veliko zmago za finale z Novakom Djokovičem, za sanjski finale med prvim in drugim tenisačem sveta.

Švicarski polfinale je pripadel bolj izkušenemu, bolj hladnokrvnemu Federerju. Drama, v kateri Stan ni izkoristil svojih priložnosti je ponudila atraktiven tenis in v nedeljo ob 19. uri bomo uživali v finalu Federer - Djokovič. Pomerila se bosta že 37-ič, vodi pa Švicar z 19-17.

Wawrinka je bil danes kot prerojen, a ni kronal dobre igre. Manjkala mu je eksekucija. V 1. nizu je imel dva brejka prednosti, pa ga en izgubljeni začetni udarec ni stal niza, v drugem pa je pri 5-6 odigral katastrofalno, kar je Federer takoj izkoristil. 3. niz je bil dramatičen in maratonski, začinil pa ga je tudi glavni sodnik z dvema neverjetnima napakama v škodo Federerja. Slednji je bil po 1. igri, v kateri je izgubil servis, zelo nervozen, jezo pa je s svojim znanjem in izkušnjami dobro krotil. Lovil je rojaka, še posebej v 8. igri, ki je bila dolga 10 minut, v deseti pa mu je v zadnjem trenutku uspel prikključek. Ubranil je tudi 3 žogice za zmago. Wawrinka je imel nato še eno v podaljšani igri, spet pa je pokazal, da se pod pritiskom ne znajde najbolje. Celotno tekmo je odigral veliko bolj agresivno, imel je veliko več vinerjev, a tudi več napak, predvsem v najbolj pomembnih trenutkih.

Švicarja sta ponudila daleč najboljši dvoboj na letošnjem zaključnem Mastersu v Londonu

Djokovič bo jutri lovil tretji zaporedni naslov na zaključnih turnirjih osmerice, kar je uspelo le legendarnemu Ivanu Lendlu, 33-letni Baselčan pa bo šestim lovorikam poskušal dodati še eno.

Srb je že s tretjo zmago v skupini postal tudi končna številka 1 svetovnega tenisa ob koncu sezone, brez poraza pa je v finalu tudi Federer, kar obeta fantastičen finale v londonski O2 Areni.