Goergesova spet vzela mero Wozniackijevi!

05.05.2011
MADRID, ŠPANIJA - Nemška tenisačica Julia Goerges je v naletu. Po zmagi in naslovu na domečam turnirju v Stuttgartu, je na dobri poti tudi v Madridu.

Julia Goerges se je v tednu dni kar dvakrat udarila s prvo igralko sveta Caroline Wozniacki in obakrat zmagala, s tem pa je tudi izenačila medsebojno razmerje na 2-2.

Nemka je Danko premagala že v finalu premier turnirja v Stuttgartu, danes pa jo je ustavila še na premier turnirju v španski prestolnici, ki se igra za nagradni sklad vrtoglavih 4,5 milijona USD. 22-letna tenisačica iz Bad Oldesloeja, se je februarja predstavila tudi slovenski publiki, ko je nastopila v pokalu Fed v Mariboru, trenutno pa je 27. igralka sveta. Danes je za drugo zaporedno zmago proti najboljši igralki sveta potrebovala minuto več od dveh ur, tekmo pa zaključila po treh nizih. Obe sta prišli do treh brejkov v dvoboju, najbolj pomemben pa je bil tisti od Goergesova v tretjem nizu, ko je izkoristila sploh edino takšno priložnost v nizu.

Naslednja nasprotnica za Nemko bo  Rusinja Anastasja Pavljučenkova, ki je po Marion Bartoli izločila še petopostavljeno Samantho Stosur. Dvoboj je bil končan po dveh nizih 7-6, 6-3 ter 1 uri in 37 minutah, v katerih je Avstralka zapravila vseh pet priložnosti za odvzem servisa, Rusinja pa je izkoristila edino, ki se ji je ponudila.

Najlažjo pot do zmage in četrtfinala je imela Viktorija Azarenka. Beloruska igralka je prišla kar do sedmih brejkov proti domačinki Arantxi Parri Santonji ter dobro vnovčevala točke na svoj prvi servis. Tri nize za vstop med osem je potrebovala tudi Kitajka Li Na, ki je prekinila sedem zaporednih zmag Italijanki Roberti Vinci. 29-letna Kitajka, trenutno 6. na lestvici WTA, je slavila po izgubjenem prvem nizu z 2-6, 6-2, 6-1.