Bojana Jovanovski namučila Wozniackijevo v Madridu!

03.05.2011
MADRID, ŠPANIJA - Teniški turnir v magični kocki se je danes nadaljeval z dvboji drugega kroga v ženski konkurenci.

Dekleta se borijo za denarno pogačo v višini ogromnih 4,5 milijona ameriških dolarjev. Gledalcem v španski prestolnici se je danes v 2. krogu predstavila tudi 1. igralka sveta Caroline Wozniacki, njena nasprotnica pa je bila 19-letna Srbkinja Bojana Jovanovski, ki je s hitrim brejkom najavila, da se ne bo kar tako pustila renomirani tekmici. Treba je reči, da je Bojana igrala zelo dobro in Danko 'šetala' iz enega kota igrišča v drugega, toda v pomembnih trenutkih je slabo zaključila že zgrajene točke.

Na drugi strani je Skandinavka kar veliko grešila, videli pa smo tudi metanje loparja, ko ji ni šlo vse od rok. Bojana je imela realno dobro priložnost, da osvoji vsaj en niz, a ji ni uspelo. V obeh nizih je popustila prav na koncu, toda iz Madrida se vsekakor vrača bolj izkušena za en težek dvoboj.

Sta pa danes s turnirja izpadli dve nosilki. Desetopostavljena Agnieszka Radwanska je po treh nizih izgubila z Jarmilo Gajdosovo, medtem ko je 11. nosilka Marion Bartoli podpisala gladek poraz proti mladi Rusinji Anastasji Pavljučenkovi.

Samantha Stosur se bo v 3. krogu pomerila z Anastasjo Pavljučenkovo

Samantha Stosur, aktualna finalsitka Roland Garrosa, je kot 5. nosilka s 7-6 in 7-5 ustavila Danielo Hantuchovo, Čehinja Petra Kvitova pa je v prvi in drugi niz zaključila s 6-3 proti Chanelle Scheepers iz Južne Afrike. Danes je bil v Caja Magici na sporedu tudi ameriški obračun. Bolj kot ne, je bila to enosmerna ulica, saj je Bethanie Mattek-Sands rojakinji Vaniji King prepustila pičli dve igri in zmagala s 6-0, 6-2.

V večernem času bosta na teren stopili še Sara Errani in Francesca Schiavone.