Grega Žemlja pokleknil v finalu challengerja na Reki!

05.06.2011
REKA, HRVAŠKA - 2. najboljši teniški igralec Grega Žemlja je v današnjem finalnem obračunu na 30.000$ vrednem challengerju na Reki gladko izgubil proti Portugalcu Ruiju Machadu s 6:3, 6:0 v nizih!

Ne vemo kaj je vplivalo na tokrat slabšo izvedbo Grege Žemlje (154. na ATP), ki je do finala igral na dokaj visokem nivoju. Morda je bil kriv zgodnji začetek finala (10h) in se Grega še ni uspel povsem regenerirati po včerajšnji težki borbi proti Italijanu Paolu Lorenziju ali pa je bil nasprotnik v finalu enostavno boljši!?

Dvoboj je trajal 1 uro in 20 minut, gledalci pa so bili prikrajšani za rezultatsko napetost. Osmopostavljeni Grega se je v 1. nizu še nekako upiral, a si ni prigral priložnosti za brejk, medtem ko je Portugalec, ki je 110. igralec sveta, izkoristil 1 od 7 priložnosti!

V 2. nizu pa je naš igralec povsem popustil, serviral je izredno slabo, saj je imel izkoristek 1. servisa 44%, 2. servisa pa le 20%! Ponovno je bil brez priložnosti za brejk (v celotnem dvoboju), Rui pa je izkoristil 3 od 6 in našemu igralcu za slovo poklonil teniško "kravato"!

Tako je Grega Žemlja letos ostal pri edini zmagi na challengerjih, na turnirju v Caolundri, danes tretjepostavljenemu Portugalcu Rui MacHadu pa se bo moral revanširati za poraz ob kakšni drugi priložnosti.

Sicer pa je challenger turnir na Reki zelo uspešen kraj za najboljša slovenska tenisača, saj je Blaž Kavčič leta 2009 igral v finalu (izgubil s P.Lorenzijem), lani je zmagal, letos pa ga je v zadnjem dejanju zamenjal Grega. Če pogledamo malo iz tradicionalnega vidika, bo naslednje leto tu slavil Grega:).

Grega Žemlja si je z nastopom v finalu priigral 48 ATP točk in zaslužil 2.500 evrov!