Grega Žemlja v polfinalu challengerja na Reki!

03.06.2011
REKA, HRVAŠKA - Grega Žemlja je polfinalist 30,000 evrov vrednega turnirja na Reki, ki spada v serijo ATP challenger.

Grega Žemlja (154.) je v četrtfinalu peščenega challenger turnirja na Reki pospravil domačina Kristijana Mesaroša s 6-1, 7-5 in se bo za vstop v veliki finale pomeril z Italijanom Paolom Lorenzijem (128.), ki je pred tem izločil 1. nosilca Blaža Kavčiča.

Žirovničan je lani prav tako igral v polfinalu reškega challengerja, s Paolomo Lorenzijem pa se bo pomeril drugič. To bo izjemna priložnost za maščevanje, saj je Grega prvi obračun z Italijanom izgubil leta 2009 v finalu pred domačimi gledalci v Ljubljani.

Po nekaj slabših predstavah, se je Grega na Reki vrnil v najboljši izvedbi, ki jo lahko nadgradi z drugo zaporedno slovensko zmago, a do tja bo moral dobiti še dve tekmi.

Danes je igral fenomenalno do 6-1, 4-1, potem pa se je za kratek čas ustavilo, a na srečo je bil Gorenjec dovolj zbran, da je dvoboj s Hrvatom dobil po dveh nizih. Bravo Grega.

Prvi niz je bil enosmerna ulica, kajti Grega je na svoj servis tekmecu prepustil eno samcato točko, vseh skupaj pa samo pet. Mesaroš 'ni imel za kruh' bi lahko dejali, vse skupaj pa se je nadaljevalo tudi v drugem nizu. Dva brejka prednosti sta botrovala rezultatu 4-1 po le 40 minutah igre in na vidiku je bila gladka zmaga, potem pa je sledil krajši mrk. 22-letni igralec, doma iz Poreča, ki je trenutno 231. tenisač sveta, je nadoknadil prednost in se vrnil na 4-4. Sledila je zanimiva končnica. Grega je s še enim brejkom povedel 5-4, a zapravil servis za zmago. V 11. igri je zopet odvzel začetni udarec, ki ga je vendarle potrdil ter odšel v drugi zaporedni polfinale OP Rijeke.

Žemlja je na turnirju 8. nosilec, za vstop v polfinale pa si je že zagotovil najmanj 29 točk in 1,500 evrov.