Miami: John Isner pri 32 letih do prvenca na mastersih

01.04.2018
MIAMI, ZDA - Zmagovalec teniškega mastersa v Miamiju je domačin John Isner. V finalu je premagal Alexandra Zvereva,ki se mu je zatresla roka v pomembnih trenutkih.

Amerilčan John Isner je v finalu teniškega ATP1000 turnirja v Miamiju prišel do največjega preobrata v karieri. Le ta mu je prinesel prvi naslov na turnirjih serije masters.

Malo pre 33. rojstnim dnevom se je visokorasli ameriški tenisač vpisal kot zmagovalec teniškega mastersa. Pred tem je bil v finalu že trikrat, a klonil proti velikanom kot so Federer, Nadal in Murray.

Tokrat je imel za nasprotnika 20-letnega Alexandra Zvereva, kateremu se je zatresla roka v pomembnih trenutkih srečanja, v 2. in 3. nizu. Isner je bil bližje brejku v 1. nizu, pa ga izgubil po podaljšani igri, v naslednjih dveh pa pri 4-4 vzel servisno igro ter se dokopal do 13. naslova v karieri in hkrati daleč največjega. Rezultat 6-7(4), 6-4, 6-4.

Turnir, na katerem so zaradi poraza Federerja in Đokoviča v uvodnem krogu, manjka Nadala, Murraya, Wawrinke,..in nenazadnje tudi poraza Del Potra v polfinalu (izgubil z Isnerjem),dobili priložnost tudi drugi, je najbolje izkoristil domačin iz Teksasa. V samem finalu je prekinil še niz treh zaporednih porazov z mlajšim Zverevom, praktično mu ni dovolil, da bi Nemec napravil brejk.

No, Zverev je daleč od tega, da bi bil neizkušen. Lansko leto je mladec, ki ga upravičeno postavljajo na tron v prihodnosti, dobil masters v Rimu po zmagi nad Đokovičem, nato pa še v Torontu, ko je ugnal Federerja. Letošnjo sezono ni začel kot zna, a v Miamiju bi lahko iztržil tudi zadnjo zmago, če bi zaigral bolj samozavestno in več ideje v igri v najbolj pomembnih točkah. Izgubljal je celo točke na osnovni črti, kjer bi moral biti boljši od tekmeca...

Isner je prvi Američan z zmago v Miamiju po Andyu Roddicku in letu 2004. V analih bo tudi zadnji zmagovalec dogodka Miami Open, ki se je igral v Crandon parku, saj se turnir naslednje leto seli na stadion Miami Dolphinsov.